Buduj z nami budowlane rozmaitości

Właściwa brama, czyli jak zadbać o komfortowy wjazd na teren posesji

Jeśli mamy w planach budowę domu, to nie możemy zapomnieć o odpowiednim ogrodzeniu naszej posesji i o właściwej bramie, jaka umożliwi komfortowy wjazd na teren posesji. Na rynku możemy znaleźć szeroki wybór, ale co wybrać? O czym należy pamiętać oraz na co zwrócić naszą uwagę?

Brama wjazdowa na teren posesji, to bardzo istotna sprawa. Jest to przecież pierwsza rzecz, którą zobaczą nasi goście, lecz również jej rolą będzie ochrona przed tymi nieproszonymi gośćmi. Dlatego powinna iść w parze z
garaż
Napisał: Jim Larrison
Na podstawie: http://www.flickr.com
konkretnym ogrodzeniem. Jeśli chodzi o bramy, to mamy do wyboru dwa wyjścia – bramy dwuskrzydłowe uchylne albo bramy przesuwne. Przed podjęciem decyzji jednego z tych rozwiązań można sprawdzić jakie są zalety każdego z nich. Wystarczy jedynie poszukać w sieci wpisując w wyszukiwarkę hasła „bramy”, bramy wjazdowe, albo „serwis bram”.

W ten sposób będziemy mogli porównać różne oferty, a przy tym również zapoznać się z cennikami. Nie możemy jednak kierować się tylko ceną. Trzeba zwrócić uwagę na to, aby brama była wykonana z wytrzymałych materiałów. Na przykład ocynkowana brama będzie dużo bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych i na pewno upłynie dużo czasu zanim zobaczymy na takiej bramie rdzę. Warto pomyśleć też o automatyce. Brama automatycznie otwierana pilotem jest nieco droższa, lecz z pewnością będzie dużo bardziej komfortowa, zwłaszcza w zimie, gdy nie trzeba wysiadać z samochodu, by ją otworzyć. Wybierając bramę wjazdową warto również zadbać o odpowiednie drzwi garażowe, szczególnie iż oba te produkty może nam przecież sprzedać jeden serwis bram. Wtedy można spróbować negocjować cenę i dostać spory rabat - bramkor.pl.Wybierając drzwi garażowe również dostępnych jest kilka rozwiązań, np. bramy garażowe uchylne, segmentowe czy rolowane. Wybór odpowiadającego nam rozwiązania zależy tutaj od rozmiarów garażu i naszych potrzeb. Drzwi garażowe uchylne w czasie otwierania uchylane są na zewnątrz, po czym umieszczane są pod sufitem garażu, natomiast bramy segmentowe otwierają się pionowo, dzięki czemu możemy w pełni wykorzystać powierzchnię garażu. W tym przypadku drzwi garażowe po otwarciu również wsuwane są pod strop - drzwi garazowe na bramkor.pl. Jeżeli zależy nam na tym, aby zagospodarować też przestrzeń pod stropem garażu, wtedy warto postawić na drzwi garażowe rolowane, jakie po otwarciu umieszczane są na zewnątrz garażu.

Jak widać jest do wyboru kilka rozwiązań. Zawsze jednak powinniśmy postawić na bezpieczeństwo i jakość. Tylko wtedy możemy być spokojni o naszą własność. Wybierając odpowiedni serwis bram, jaki zamontuje nam bramę czy drzwi garażowe powinniśmy sprawdzić opinie dotychczasowych klientów w internecie. Zależy nam przecież na tym, by montażu dokonali specjaliści.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-03 10:47:39
Tagi: garaż, Ogrodzenie, automatyka