Buduj z nami budowlane rozmaitości

potęga Matki natury naprzeciw myśli technologicznej człowieka

Żyjemy w kraju, jakim na szczęście nie jest dotknięty aktywnością płyt tektonicznych. Dzięki temu unikamy zjawiska, które nęka bardzo często między innymi mieszkańców Japonii. Tym problemem jest trzęsienie ziemi, jakie niesie za sobą wielkie zagrożenie i może generować ogromne straty.
pejzaż - sprzęt
Napisał: Marcin Polak
Na podstawie: http://www.flickr.com
sprzęt - fotos
Napisał: Marcin Polak
Na podstawie: http://www.flickr.com
sprzęt - odzwierciedlenie
Napisał: Marcin Polak
Na podstawie: http://www.flickr.com
Drgania sejsmiczne, czy też fale sejsmiczne to tak naprawdę fale energii wywołane nagłym ruchem płyt tektonicznych. Jest to energia, która przepływa przez skorupę ziemską i jest wyłapywana przez urządzenia takie jak sejsmografy. Oczywistym jest, iż trzęsienia ziemi są wielkim zagrożeniem dla zamieszkujących te obszary, w których te zjawiska się pojawiają. Chcesz zmierzyć drgania sejsmiczne? - Dowiedz się więcej Tym samym konieczne jest właściwe przygotowanie, które zminimalizuje skutki takiej katastrofy. Z tego powodu mieszkańcy Japonii już od wczesnych lat przysposabiają informacje w jak się zachować na wypadek wystąpienia trzęsienia ziemi. Powstają inteligentne systemy ostrzegania, które wyłapują nawet najsłabsze drgania sejsmiczne, analizują informacje i przewidują co i w jakim stopniu jest w stanie się wydarzyć jeżeli chodzi o możliwe trzęsienie ziemi.


W krajach, w których ryzyko wystąpienia tych niebezpiecznych zjawisk jest największe, bardzo ważnym jest właściwe stawianie budynków mieszkalnych. Muszą one być niezwykle mocne aby były w stanie przetrzymać jak najmocniejsze drgania sejsmiczne. Architekci od bardzo dawna poszukują stosownie wytrzymałych konstrukcji, jakie zapewnią odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Kluczowym elementem przygotowań takiego budynku jest oprogramowanie, jakie pozwoli na zbudowanie modelu i wykonanie symulacji. Znacząca jest również odpowiednia ocena, jaka pokaże nam w jaki sposób będzie zachowywał się budynek narażony na dane obciążenia oraz działania sił natury. Jednym z takich programów jest Midas NFX, czyli kompleksowa aplikacja umożliwiająca projektowanie na wysokim poziomie. Program ten pozwala na dokonanie analizy dynamicznej oraz analizę zmęczenia zaprojektowanej konstrukcji. Oprogramowanie projektowe znajdziesz tutaj. Midas NFX jest zatem bardzo pomocny dzięki możliwości dokonania całościowej analizy FEA, czyli komputerowej symulacji zachowania produktu w reakcji na działanie żywiołów, wibracje, temperaturę. Taka analiza zobrazuje nam czy nasza konstrukcja wytrzyma konkretne obciążenia, co jest bardzo ważne przy konstrukcjach, które mają stawić opór trzęsieniu ziemi.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-03 11:46:44
Tagi: dom, oprogramowanie, części, cena, możliwości