Buduj z nami budowlane rozmaitości

Jakiego rodzaju są pomysły na wykorzystanie ziemi będącej naszą własnością? Czy jak najszybsza sprzedaż jest na pewno dobrym wyjściem?

Ziemia jest bardzo dobrym sposobem na zainwestowanie w nią pieniędzy. Mając swoją działkę myślimy nad tym jak wykorzystać ją, by zdobyć dodatkowe środki. Jakie pomysły mogą okazać się godną uwagi inwestycją?

Powierzchnie magazynowe są poszukiwane przez całkiem sporo osób prywatnych, jak też przez różne przedsiębiorstwa, zobacz również www.tel-red.pl/. Jeżeli mamy trochę gotówki, którą moglibyśmy na starcie zainwestować, można postawić dom (polecamy hale stalowe projekty), jakie będą służyły jako magazyny do wynajęcia. Nie muszą to być od razu bardzo specjalistyczne budynki, które służą do przechowywania towarów delikatnych. Z początku możemy zacząć od prostych hal, które będą odpowiednie w wielu sytuacjach. Warto sprawdzić rynek, żeby rozeznać się czy w naszym rejonie znajduje się już sporo takich miejsc, jeśli nie to może się okazać, że będzie to dobrym pomysłem.
magazyn
Napisał: Leonora Enking
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zanim zakupimy konkretną działkę, to dobrze będzie przeanalizować jej lokalizację pod kątem inwestycji. Oczywiście nie zawsze mamy takie możliwości, bo czasami odziedziczyliśmy po kimś taką działkę. Jeżeli tak, to trzeba sprawdzić jaki ma ona potencjał. Może się bowiem okazać, iż obszar, na którym jest ona położona to doskonały tereny pod inwestycję. Taka lokalizacja może być dosyć łatwa do wydzierżawienia, albo też jeśli chcemy od razu mieć większy przypływ pieniędzy, to można sprzedać ją z całkiem dobrym zyskiem.
magazyn
Wynajęcie tego typu terenu jest bardzo dobrym posunięciem, gdyż przez jakiś okres można mieć z takiej działki przychód - warte przeczytania. Zastanawiając się bowiem nad tym czy taką ziemię sprzedać, czy też wydzierżawić, należy brać po uwagę to, że sprzedać można ją przez cały czas, natomiast dobrze będzie nim to uczynimy zapewnić sobie dodatkowy przychód.


Z tą decyzją nie ma co się na pewno spieszyć. Warto przeanalizować wszystkie za i przeciw na bieżąco, aby podjąć decyzję.

Cokolwiek postanowimy, to dobrze zbadajmy rynek i sprawdźmy jakie są możliwości. Powyżej znajdują się jedynie przykłady, które nie są jedynym wyborem. Musimy także zastanowić się na ile chcemy się angażować w taką inwestycję. W dzierżawę gruntu nie trzeba wkładać zbyt dużego wysiłku. Natomiast, jeśli mamy spory zapał i chęć, to możemy sami otworzyć jakąś działalność na tego typu terenie. Jeśli ziemia jest dobrej klasy, to może to być przykładowo ekologiczna uprawa warzyw. Gdy posiadamy większą ilość gotówki to może to być nawet fabryka. Tutaj możliwości jest bardzo dużo. Dlatego trzeba taką decyzję dobrze przemyśleć przede wszystkim z perspektywy tego, czym chcemy się sami zająć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-03 13:10:39
Tagi: ziemia, pieniądze, działalność