Buduj z nami budowlane rozmaitości

Chcesz mieć przytulny dom? Wybierz styl angielski!

Z pewnością wielu z nas pamięta z brytyjskich seriali staroświeckie, przytulne wnętrza mieszkań. Tapeta w kwiaty, jasna boazeria, okna w stylu angielskim. W obliczu dzisiejszego zaawansowania technologicznego, tego rodzaju wyposażenie jest z pewnością niezwykle kuszące, ludzie tęsknią za normalnością zamierzchłych lat, kojarzy nam się ona z ciepłem domowego ogniska.

Lecz jak zaadaptować swoje wnętrze, aby przede wszystkim było ciekawe i niezbyt kwieciste? Jakie rozwiązania najsłuszniej zastosować? Czy drzwi angielskie to właściwy pomysły? Sprawdź - http://potocznyokna.pl/oferta. Jeżeli podobają nam się wzorzyste tapety w pastelowych kolorach, jak najpewniej musimy je zastosować, jednak nie do końca na całej powierzchni. Można pomalować powierzchnie na biało lub niezwykle jasny, pastelowy kolor, a tylko jedną ścianę, na przykład na przeciwko okna w stylu angielskim, zakryć tapetą. Wtenczas nasze pomieszczenie będzie posiadało znacznie lżejszy wygląd. Jeżeli chcemy posiadać w pokoju nieco zabytkowych mebli, jest to niezwykle trafiony koncept, jednak nie przesadzajmy z ich ilością. Gdyż jeżeli każdy przedmiot będzie starodawny, przekształcimy nasze pomieszczenie w antykwariat. Wystarczy jedna, piękna komoda dębowa, która w zestawieniu ze szklanym, nowoczesnym stołem zrobi prawdziwą furorę. Dobrze w tym wypadku pomalować drzwi angielskie i boazerie na biało, pokój będzie mocniej nasłoneczniony. Lecz jeżeli zadecydujemy zaaranżować w ten sposób dom, czy potrzebujemy na to fortuny? Nie do końca. Oczywiście, jeżeli wyśnią nam się okna w stylu angielskim będzie to większy koszt, jednak same dodatki są dość tanie, zobacz
drzwi do domu
Napisał: Paul Flint & Company
Na podstawie: http://www.flickr.com
: http://www.potocznyokna.pl/.Tapetę, szczególnie taki niewielki kawałek, nabędziemy za kilkanaście złotych, najatrakcyjniejsze oferty znajdziemy w internecie. Jeżeli chodzi o sofę do salonu - możemy jakąkolwiek posiadaną już obić na nowo w kwieciste wzory. Materiał będzie nas kosztował kilkadziesiąt złotych a fachowiec kilkaset - i tak znacznie mniej niż nowy mebel. Z zabytkowymi elementami bywa wszelako - jeżeli masz oko i potrafisz rozpoznać wartościowy przedmiot w zdewastowanym meblu, możesz już za sto złotych zakupić interesującą komodę, potrzebować jednak ona będzie od ciebie odnowienia. To także są niewielkie koszty a efekt murowany. Jeżeli wykażemy nieco pomysłowości, można z nudnego pomieszczenia utworzyć ciekawą aranżację. Drzwi angielskie, kwiecista tapeta, jasne boazerie - to wszystko pomoże nam nadać naszemu salonowi brytyjski wyraz, niczym ze starych, angielskich filmów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-30 16:16:41
Tagi: dom, antykwariat, akcesoria