Buduj z nami budowlane rozmaitości

Czy wiesz, w jaki konkretnie sposób powstaje beton używany w budownictwie?

Dzisiaj zaczynamy cykl tekstów dotyczących budownictwa - skąd konkretnie biorą się konkretne rodzaje materiałów budowlanych, które materiały najlepiej sprawdzą się podczas wznoszenia konkretnych budynków i tym podobne rzeczy.


Jeśli jesteś ciekawy to zapraszamy serdecznie - w dzisiejszym artykule krótka historia kruszywa.


Czym dokładnie jest kruszywo?

http://bazalt.pl/kopalnia-wilkow/kontakt/
Napisał: Marcin Polak
Na podstawie: http://www.flickr.com


Kruszywa to praktycznie nic innego jak właśnie ziarnisty materiał wykorzystywany w budownictwie. Jest to zwykle mający postać niedużych drobinek materiał, po którego przerobieniu powstaje beton. Widziałeś kiedyś z pewnością, jak wyglądają kruszywa do betonu, gdyż na terenie właściwie każdego placu budowy leży ich naprawdę dużo (http://bazalt.pl/kopalnia-wilkow/oferta/kruszywa-do-betonu/). Kruszywa można systematycznie podzielić ze względu na różne cechy - przykładowo ze względu na ich wagę, skład lub pochodzenie.


Podział kruszywa ze względu na pochodzenie
Najpopularniejsze kruszywa do betonu to zdecydowanie te pochodzenia organicznego. Zwykle powstają w wyniku działania sił przyrody na skały - tam zazwyczaj znajduje się kopalnia kruszyw, która zajmuje się jedynie poddawaniem kruszyw obróbce mechanicznej (sprawdź kopalnię kruszyw). Niejedna kopalnia kruszyw jednak aktualnie poszerza swoją działalność, produkując również kruszywa sztuczne.


Rodzaj betonu, który można uzyskać z konkretnego rodzaju kruszywa


przemysł - akt
Napisał: Marcin Polak
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jeżeli zagłębisz się trochę w tematy budowlane, niewątpliwie dowiesz się, że w budowaniu wykorzystuje się zazwyczaj beton o różnym stopniu ciężkości. Jeśli buduje się na przykład duże konstrukcje, wówczas na dole potrzebny jest beton ciężki. Odwrotnie, do wznoszenia niedużych budowli o stabilnej konstrukcji potrzebny będzie jedynie beton średniej jakości czy nawet beton lekki.


Zależnie od potrzeb, do zrobienia poszczególnych rodzajów betonu konieczne będą inne kruszywa. Specjaliści oczywiście wskazaliby Ci najważniejsze różnice pomiędzy nimi.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-23 10:30:42
Tagi: natura, działalność, teren, fachowcy