Buduj z nami budowlane rozmaitości

Czym musi charakteryzować się uporządkowana przestrzeń w miastach? Co pomaga ów porządek zachować?

Pełne porządku miasto, to dobra przestrzeń do funkcjonowania dla wszystkich mieszkających i odwiedzających. Coraz częściej wymyślane się coraz lepsze projekty, jeśli chodzi o tą sferę.


Należy umożliwiać ludziom dbanie o czystość w mieście.
pojemniki na piasek i sól
Napisał: Creative Tools
Na podstawie: http://www.flickr.com


Dostępność do różnych pojemników, koszy to konieczność. Pojemniki na odpady segregowane muszą być rzeczami spotykanymi na chodnikach co chwilę- zdecydowanie więcej zobaczysz pod tym adresem. Jest czasem tak, iż chcemy wyrzucić papierek do śmietnika, natomiast nie ma takiej możliwości. Nie każdy będzie na tyle wytrwały, aby szukać najbliższego pojemnika, tym bardziej jeżeli będzie to trwać dość długo. To nic wygodnego długo iść z odpadkiem, jaki mamy zamiar wyrzuci, poszukując kosza. Nie każdy jest na tyle cierpliwy.


Porządek w mieście to również dobre zagospodarowanie terenu, w którym wszystko ma własne miejsce. Wygląda to całkiem tak jak w każdym domu. Porządek jest w momencie, gdy rzeczy nie stoją bezładnie. Dlatego dobrze jest gdy wszystko ma swoje miejsce. Dobrze, by pojemniki na piasek i sól znajdowały się w miejscach, gdzie ich potrzebujemy, lecz żeby nie szpeciły otoczenia. Jeśli tego typu rzeczy wkomponowują się naturalnie w przestrzeń, to rezultat jest znacznie lepszy- pojemniki na piasek oraz sól.


apartamenty
Napisał: Comrade Foot
Na podstawie: http://www.flickr.com


Kolejną sprawą jest właśnie wygląd estetyczny. Całe szczęście, obecnie przedstawia się to już o niebo lepiej, gdyż jeszcze jakiś czas temu nie przejmowano się tym tak.
Przedmioty, miały przede wszystkim spełniać swoje funkcje, natomiast ich wygląd to była nie aż tak ważna sprawa. Na szczęście ta sytuacja zmieniła i teraz przestrzeń wygląda w wielu miejscach znacznie lepiej niż kiedyś. To na pewno dobry trend.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-19 08:37:43
Tagi: miasto, dane, sprzęty, możliwości