Buduj z nami budowlane rozmaitości

Wymagania wstępne przy zakładaniu hotelu lub pensjonatu

Usługami hotelarskimi zwie się krótkotrwałe wynajmowanie mieszkań, pokojów albo miejsc noclegowych. W hotelarskich usługach mieści się też wynajem miejsc pod namioty bądź przyczepy samochodowe.


targi
Napisał: INVADO
Na podstawie: INVADO


Rzecz jasna, miejsca, w jakich świadczone są usługi hotelarskie, powinny realizować odpowiednie warunki sanitarne oraz te dotyczące wielkości i wyposażenia obiektu. Wszelakie wymagania możesz zaleźć w art. 35 ustawy o usługach turystycznych.


kliknij po źródło
Napisał: SOLA
Na podstawie: SOLA
Jak założyć hotel, czyli co powinno się wiedzieć na początku. Budowanie (klikaj) hotelu to proces złożony. Hotelarskie usługi mogą być świadczone w różnych lokalizacjach oraz we wskazanym zakresie. Zanim przedsiębiorca pocznie świadczenie usług hotelarskich, powinien uzyskać zaszeregowanie hotelu do stosownej kategorii. Motele, pensjonaty znaczone są gwiazdkami, zaś schroniska młodzieżowe cyframi rzymskimi.


Jak już uprzednio nadmieniono, obiekt, w którym mają być świadczone hotelarskie usługi, musi realizować odpowiednie warunki sanitarne, budowlane a także przeciwpożarowe. Powinien również posiadać właściwą ilość pokoi jak też zaplecze do świadczenia usług z wyżywieniem albo relaksem gości. Aby uzyskać zaszeregowanie, przedsiębiorca powinien zgłosić swój obiekt hotelarski do weryfikacji. Wszystkie pensjonaty oraz hotele wpisywane są do ewidencji obiektów hotelarskich, którą prowadzi marszałek województwa a która jest jawna. By obiekt hotelarski znalazł się w rejestrze, warunkiem koniecznym będzie zaszeregowanie go do odpowiedniej klasy- nowatorskie projekty hoteli z basenem.


Otwierając hotel albo pensjonat, biznesmen może go prowadzić w dowolnej formie oprócz partnerskiej spółki. W internecie znaleźć możesz projekty hoteli z basenem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-16 14:41:44
Tagi: projekt, czas, sposób