Buduj z nami budowlane rozmaitości

Sprawne przeprowadzenie remontu wymaga zastosowania nowoczesnych narzędzi. Lekkie i bezpieczne drabiny to podstawa.

Ciężko wyobrazić sobie jakąkolwiek pracę domową, malowanie ścian lub świąteczne porządki bez dobrej i stabilnej drabiny. Przyrząd ten jest absolutnie niezbędny również w ogrodzie oraz w wysokich mieszkaniach wyposażonych w pojemne i przestronne szafy wiszące, które w niektórych rejonach Polski określa się mianem pawlaczy.


Dawniej drabiny wytwarzano najczęściej z drewna, a ich postać była bardzo prosta – dwa długie kije połączone przy pomocy kilku lub kilkunastu szczebli. Tego rodzaju drabinę trzeba było o coś oprzeć. Tym czymś mogła być ściana, drzewo czy wysoka szafa, z której potrzebowaliśmy coś zdjąć. Dzisiaj niezbyt użyteczne drabiny z drewna zostały zastąpione przez nowoczesne i lekkie drabiny z aluminium. Ich przewaga wynika w dużej mierze z bardziej praktycznego materiału oraz z wykorzystania pewnych rozwiązań technologicznych, które zapewniają użytkownikom większe bezpieczeństwo oraz znacznie upraszczają im wykonanie zadania. W szerokim asortymencie firm produkujących nowoczesne drabiny znajdują się modele przeznaczone do użytku w halach magazynowych i w domu - wejdź. Oba typy dzielą się jeszcze na drabiny jednostronne, dwustronne, przystawne, rozstawne, przystawno-rozstawne, uniwersalne i wielofunkcyjne. Przeważająca większość obecnie produkowanych drabin jest też wyposażona w dopełniające zabezpieczenia w formie antypoślizgowych nóżek, szczebli pokrytych specjalnym antypoślizgowym tworzywem i stabilnych pałąków ułatwiających wejście na górę. Drabina aluminiowa, poza wszystkimi wyżej wymienionymi rozwiązaniami, ma jeszcze bardzo ważny plus - jest niezwykle lekka. W przypadku wykańczania całego domu, kiedy drabina znajduje się w ciągłym użyciu i jest stale przenoszona z jednego pomieszczenia do drugiego, jej niewielka waga okazuje się kluczem do sukcesu - zobacz.


oświetlenie w kuchni
Napisał: osseous
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niektórzy z producentów drabin nie poprzestali na tej gałęzi biznesu i rozpoczęli działalność w zupełnie innej branży.


Dobrym przykładem może być przedsiębiorstwo, w którego ofercie znajdziemy nie tylko różne rodzaje drabin i rusztowań budowlanych, ale także specjalistyczne bariery drogowe z tworzywa, które można wykorzystać w wielu różnych sytuacjach, takich jak na przykład remonty dróg. Tego rodzaju zapory są lekkie i łatwo je składować.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-14 11:20:53
Tagi: dom, remonty, klucz, producent, tworzywa