Buduj z nami budowlane rozmaitości

Wolna przestrzeń w ogrodzie, w jaki sposób ją spożytkować, aby była piękna, ciekawa i niepowtarzalna

Przestrzeń w obrębie domu jest bez mała tak samo istotne, jak wystrój wnętrza. Gdy lubimy, by wszystko świetnie ze sobą współistniało we wnętrzu, to z pełnym przekonaniem zaprojektowanie ogrodu marzeń będzie ważne.


styl
Napisał: Ajay Suresh
Na podstawie: http://www.flickr.com
polecam:
Napisał: Integer S.A.
Na podstawie: Integer S.A.
Coraz modniejsze są altanki ogrodowe, które niezależnie od funkcji dekoracyjnej pełnią równie inne, a mianowicie umożliwiają przebywanie na zewnątrz, a odpowiednio zadaszone zabezpieczają przed opadami, słońcem, z pełnymi ścianami nawet przed podmuchami wiatru. W altance można także zostawić narzędzia do pielęgnacji ogrodu, gdyż występują one w wersjach zamykanych. Istotnym punktem przy zdecydowaniu się na altankę jest posiadanie sporej przestrzeni. Altanki ogrodowe do kupienia są w trzech podstawowych opcjach, drewnianej, która najczęściej wykonana jest z drewna sosnowego albo świerkowego, odznacza się wytrzymałością, łatwością w montażu i demontażu, murowanej, ewidentnie wytrzymalszej od jej drewnianej partnerki, lecz jej utrzymanie w odpowiednim stanie jest droższe, a demontaż skomplikowany.

Pozostaje również altanka stworzona z metalu, jednak jest ona mało popularna. Ciekawym odpowiednikiem altan są wiaty drewniane, które wykorzystywane są głównie jako schronienie dla auta, lecz również pełnią rolę drewutni, gdzie zebrane drzewo będzie dobrze zabezpieczone przed złymi warunkami atmosferycznymi lub również pomieszczenia na sprzęt- geisser.pl. Jej zdecydowanymi plusami są jakość, gdyż surowiec z jakiego jest stworzona wiata, a mianowicie drewno charakteryzuje się wytrzymałością i odpornością na nieprzewidywalne warunki atmosferyczne.


Wiaty drewniane odznaczają się także trwałością, gdy oczywiście materiał jest odpowiednio zabezpieczany, a i cena jest w porównaniu do garaży tradycyjnych konkurencyjna.


Podsumowując wiaty drewniane i altanki ogrodowe są doskonałym sposobem na wykorzystanie wolnej przestrzeni w sposób atrakcyjny.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-06 14:22:48
Tagi: garaż, sprzęt, koszt, piec, domu