Buduj z nami budowlane rozmaitości

Zasilanie awaryjne

Na własną elektrownię stać raczej niewielu, jednak do pewnego stopnia mogą ją nam zastąpić stosunkowo niedrogie, uniwersalnie dostępne agregaty prądotwórcze, które zasilą narzędzia elektryczne w punktach, w jakich nie ma opcji podłączenia się do sieci .


agregat mobilny
Napisał: TECE


Agregat mobilny może okazać się przydatny każdemu – na biwaku, działce rekreacyjnej względnie w garażu, do którego nie przywiedziono prądu (Zobacz więcej). Może także stanowić element instalacji awaryjnego zasilania budynku – na wypadek dłuższej pauzy w dostawie prądu, jaka w dzisiejszych czasach bywa też równoznaczna z niedostatkiem ogrzewania oraz wody w kranie.


tableau - dom
Napisał: Björn S...
Na podstawie: http://www.flickr.com
łazienka
Napisał: tapetenpics
Na podstawie: http://www.flickr.com


Do użyć domowych właściwe będą urządzenia o niedużych gabarytach i odpowiednio mniejszej mocy. W wypadku urządzeń wytwarzających energię prądu przemiennego określa się tzw. moc pozorną, jakiej jednostką będzie woltoamper. W umiarkowanej cenie (parę tysięcy złotych) można zakupić takie o sile od 0,5 do kilku kVA. Urządzenia o mocy do 1,5 kVA są zwykle przenośne (mogą posiadać formę walizki). Te o większej mocy są już duże i ciężkie, więc musimy je przemieszczać na kołach – z tego względu powinniśmy rozpatrywać je raczej jak urządzenia stacjonarne.


Najtańsze agregaty ruchome zasilają przyrządy do nich podłączone energią zgromadzoną wcześniej w akumulatorach. Oczywistą wadą takiego wyjścia będzie chwilowe działanie – mogą zapewnić moc kilkuset watów przez kilkanaście, w najlepszym przypadku kilkadziesiąt minut, po których wymagają kilkugodzinnego ładowania akumulatorów. Swobodne korzystanie z urządzeń elektrycznych zapewnia generator prądu poruszany silnikiem spalinowym www.kruzer.pl/content/6-o-kruzer.


Pełne zatankowanie ich zasobników paliwa starczy na kilka godzin pracy, natomiast moc zależy od rozmiarów użytego napędu – może być dowolnie duża, tyle iż przekłada się to na wartość przyrządu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-05 10:56:33
Tagi: stal, zbiornik, możliwości