Buduj z nami budowlane rozmaitości

Zabezpieczenie przestrzeni – różne wymagania, różnorodne rozwiązania – barierki drogowe z tworzywa czy panele nylofor 3d

Ogrodzenie to forma blokowania dostępności do wybranego obszaru. Ogrodzić można budynek, podwórze, obszar prywatny, budynek firmy, plac budowy, część przebudowywanej drogi. Także kojec dla psa, będzie wykonany z wytrwałego opłotowania, a bariery uliczne odgrodzą uczęszczaną drogę od drogi dla pieszych.


Dookoła natrafiamy na różnego typu ogrodzenia, od zwykłych siatek, poprzez drewniane płoty, aż do żeliwnych krat czy murów z cegieł.
pruszków
Napisał: Katarzyna Matylla
Na podstawie: http://www.flickr.com


Funkcją ogrodzenia jest zapewnienie bezpieczeństwa, naszemu dobytkowi albo ludziom przed czymś. Każde ogrodzenie, w zależności od celu będzie różnie wyglądać, lecz jego rola jest jednakowo ważna.


rzeczoznawca majątkowy
Napisał: manishibhatt
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jeśli szukasz taniego, ale solidnego ogrodzenia, dobrze jest zastanowić się nad modnym ostatnimi czasy ogrodzeniu w systemie nylofor 3d. Są to panele z ocynkowanego drutu. Można nabyć je w zróżnicowanej wielkości i z różną grubością oczek. Przymocowywane są do słupów, których typy również możemy dopasować do naszych oczekiwań. Panele nylofor 3d są twarde, dzięki czemu są trwałe oraz stabilne. Ocynkowany drut pokryty jest grubą warstwą powłoki nanoszonej proszkowo, dzięki czemu są odporne na warunki pogodowe i są odporne na rdzewienie. System nylofor 3d jest znacznie mniej kosztowny, niż żeliwne ogrodzenie lub mur, znacznie również trwalszy od zwykłej siatki. Prezentuje się schludnie, szczególnie jako ogrodzenie przy budynku firmy. Przyda się także na zabezpieczenie kojca dla stróżującego pupila.


mata węglowa
Napisał: postman.pete
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jak pisano wcześniej, odgradzać można również fragmenty ulic. Duża część przedsiębiorstw oferujących różne systemy ogrodzeniowe, ma również w ofercie separatory drogowe, zapory, znaki kierujące czy barierki drogowe z tworzywa bardzo solidnego. Wszelkie te ogrodzenia używane są przy budowach dokonywanych na ulicach, podczas blokad dróg związanych z trwaniem jakiejś imprezy, albo jako forma zabezpieczenia wjazdu na wyznaczony teren - więcej na arad.pl.


Barierki drogowe z tworzywa można spotkać przykładowo przy wejściach na imprezy masowe, prowadzące nas w kierunku przejść. Ich funkcją jest zachowanie kierunku napływu ludzi oraz zagwarantowanie bezawaryjnego dostania się na obszar imprezy - http://arad.pl/.
Zwykle tego typu barierami odseparowywane są również estrady z występującymi.


Oczywiście, zwykle jednak barierki drogowe z tworzywa widujemy na ulicach, zgodnie z ich pierwotną funkcją, gdzie separują nas od przebudowywanego fragmentu drogi albo od przeciwnego pasa jazdy w trakcie przebudowy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-02 11:25:55
Tagi: mur, budowa, tworzywa