Buduj z nami budowlane rozmaitości

Krajowe kopalnie, popularne kiedyś bardzo kojarzyły się jedynie z wydobyciem węgla kamiennego. To oczywiście najważniejszy ich produkt, ale nie jedyny, który jest tak bardzo pożądanym produktem kopalnianym

Węgiel to naturalnie najważniejszy towar wywodzący się z naszych kopalń. Aż trudno dać wiarę temu, że to co jest możliwość jeszcze wydobyć z kopalni może posłużyć chociażby do dekorowania wnętrz i nie wyłącznie.


Rozgłos rodzimych kopalń to głównie wydobycie węgla.
sklejka
Napisał: Roberto Cipriano
Na podstawie: http://www.flickr.com


szpital
Napisał: PEO ACWA
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jednakże niebywale pożądanym ostatnio materiałem wywodzącym się dokładnie z takich głębin kopalni jest trawertyn. Oczywiście jego złoża nie pojawiają się w każdej kopalni, ale u nas również i takie się odnajdują. Ten oto obco brzmiący trawertyn to zwykły kamień naturalny z ogromnie interesującą powierzchnią - nie przegap kredy pastewnej. Jego odróżniającą go właściwością są naturalne otwory na strukturze, a tablice z trawertynu są wykorzystywane w dekorowaniu wnętrz. Wskazane jest jednak nadmienić, że trawertyn jest słabo odpornym surowcem, wrażliwym na wilgoć lub zarysowania, jednak do salonów nadaje się idealnie i tworzy niepowtarzalny klimat. Następnym surowcem pochodzącym z kopalnianych wydobyć jest kreda pastewna. Ta z kolei odnajduje zastosowanie głównie w wytwarzaniu pasz czy jako dodatek do pasz. Jest tak dlatego, iż kreda pastewna jest produktem najwyższej jakości, jaki otrzymujemy w procesie przemiału kamienia wapiennego - patrz.
Jedne i drugie wymienione Produkty, choć może mniej powszechne od węgla kamiennego cały czas używane są w dalszych etapach produkcji, (więcej tu) a wykorzystanie mają zupełnie inne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-02 11:56:52
Tagi: Produkty, klucz, proces, towar