Buduj z nami budowlane rozmaitości

Zalety ogrodów zimowych - co należy o nich wiedzieć?

Przy domach budowanych na większych posesjach tworzy się ogrody zimowe i altany. Poza tym wolny czas przy domu można spędzać także na tarasach oraz w pozostałych wyznaczonych do tego celu miejscach.
oranżerie
Napisał: Bitterroot
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przy stolikach i krzesełkach ogrodowych można przesiadywać w trakcie letnich upałów zwłaszcza, jeśli udaje się ustawiać je w cieniu drzew. Dość często w okolicach wspomnianych stolików stawiany jest także grill, na którym można podpiec kiełbasę i różne rodzaje mięsiwa. Wiele polskich rodzin obecnie nie wyobraża sobie innego sposobu na zorganizowanie rodzinnego w trakcie lata, niż przy grillu. Niemniej pewną niedogodnością dotyczącą ustawień ogrodowych stolików jest fakt, że musimy je brać do domu z chwilą, gdy domownicy zobaczą nadchodzącą burzę, ponieważ wiejący z dużą prędkością wiatr mógłby takie stoliki z krzesłami najzwyczajniej porwać. Stąd też spora część osób ogrodowe stoliki wystawia również na większych balkonach, gdyż również można przy nich spokojnie posiedzieć, a w dużo szybszym tempie będzie można wstawić je do domu. Niemniej, nawet na takich balkonach, nie ma za bardzo jak posiedzieć podczas deszczu czy zimniejszych dni. Przydają się w takim wypadku mogą przyjść oranżerie - http://www.ogrodyzimowe.waw.pl/pl/oranzerie/.


W praktyce najrzadziej przy polskich domach stawia się altany. Takie altany mogą być zadaszone i być umieszczane na pewnym podwyższeniu tak, że należy pokonać parę schodków aby do nich wejść. Altany mogą być również na tyle spore, że można na nich postawić stolik z narożnikiem i krzesłami. Dlatego w czasie letnich upałów warto posiedzieć na altanie całymi godzinami nie tylko w ciągu dnia, ale też w nocy. Nawet w zimie można wyjść na wspomnianą altanę aby oglądać padający śnieg, jednak altana nie jest przystosowana do tego, żeby przesiadywać na niej w czasie dużych mrozów. Z pomocą przychodzą tutaj ogrody zimowe. Stanowią one pewnego typu domowe przybudówki, jakie są oszklone i mogą być ogrzewane przy wykorzystaniu ciepła słonecznego, ale można w nich montować także domową instalację grzewczą.

Więcej na ten temat: http://www.ogrodyzimowe.waw.pl


Tym sposobem oranżerie są ozdobną częścią domu, a równocześnie można w nich spędzać czas bez względu na porę roku. Jest w nich miejsce na stół jadalny i meblościankę, krzesła i narożnik oraz telewizor i radio.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-31 10:33:49
Tagi: balkon, rozwiązanie, deszcz