Buduj z nami budowlane rozmaitości

Generalny remont budynku. W jaki sposób pozbyć się surowców z demontaży?

Planując remont mieszkania czy domu nie możemy nie pamiętać o tym, iż w czasie jego trwania niechybnie zostaniemy „wytwórcą” odpadów na o wiele ogromniejszą skalę niż zwykle.


Poremontowe odpady podzielić możemy na 2 główne grupy: nienadające się do powtórnego zużytkowania – np.


eternit, przewody azbestowe, wyroby z PVC, wykładziny podłogowe, papa (papa na styropianie), ceramika budowlana; nadające się do ponownego zużytkowania – przykładowo gruz budowlany, zdemontowane szafki, urządzenia, instalacja, panele podłogowe czy złom.


płótno - miasto
Napisał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pierwszą grupę odpadów można nazwać „ostatecznymi" z punktu spojrzenia lokatorów remontowanej posesji albo mieszkanka. Musimy się ich pozbyć. I na nieszczęście nie powinniśmy, a dokładniej nie można wyrzucić ich po prostu do kosza na śmieci. Musimy zatem przewidzieć, już na początku remontu, określoną sumę, którą przeznaczymy na wywóz odpadków. Jeśli chodzi o Kontenery Legnica (www.kontenery.legnica.pl/oferta/kontenery.html), Gdańsk a także pozostałe duże miasta dysponują takimi. Znormalizowany pojemnik albo (opinie na nasz temat) worki na gruz (tak zwane big bag) można zadysponować w dowolnej chwilo. Powinniśmy jednak pamiętać, że na ogół za wynajem kontenera płacimy za dobę zaś worki, niestety rzadziej oferowane, możemy przetrzymywać tak długo, jak tylko chcemy.


wywóz gruzu legnica
Napisał: Lech Karol Pawłaszek
Na podstawie: http://www.flickr.com
Specyficznym odpadem remontowym jest eternit. Nie dosyć, iż nie powinniśmy sami usuwać go tzw. "sposobem gospodarczym", to jeszcze wiążą niezwykle rygorystyczne wytyczne przy transporcie i utylizacji każdego surowca zawierającego azbest. Dlatego wyłącznym sposobem usunięcia z obiektu (eternitowe pokrycia dachowe czy ścienne, rury) a także pozbycia się takich odrzutów jest wynajęcie jednostki specjalistycznej.


Odpadki nadające się do powtórnego zużytkowania. W tym wypadku mamy o wiele ogromniejsze pole do popisu. Gruz może okazać się też odpadem do ponownego wykorzystania. Czasem wykorzystuje się gruz w niektórych etapach budowy budynku czy jako podbudowę dróg. Wystarczy odnaleźć odbiorcę. Starczy popytać wśród rodziny czy przyjaciół. Można też wbić w wyszukiwarkę frazę: wywóz gruzu Legnica względnie "przyjmę gruz" po czym wybrać pasującego nam odbiorcę z kilkudziesięciu tysięcy chętnych. Zdarza się też, że zainteresowani odbiorem gruzu, przedsiębiorcy albo odbiorcy indywidualni, sami po niego przyjadą. Dane: wywóz gruzu legnica.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-25 11:59:52
Tagi: dom, Produkty, stal, wynajem, rodziny