Buduj z nami budowlane rozmaitości

Niezawodne metody gęstnienia gruntu

Wszelki budynek jest tak mocny jak jego podłoże. Aby móc postawić fundament powinniśmy wpierw zbadać grunt. Informacje, jakie otrzymamy po obadaniu gruntu zapewnią nam wyznaczenie obciążeń, co następnie jest bazą do należytego zaprojektowania fundamentów budynku


.
Jednak zdarzają się podłoża, które są mało gęste czy słabe. Posadowienie domu na takim terenie możliwe jest po uprzednim wzmocnieniu. W zależności od wielkości obiektu i obciążeń, które wywiera na grunt, wykorzystuje się różne metody wzmocnień.


Stabilizacja gruntów poprzez ubijanie- spoiwex.pl. Najłatwiejszym sposobem wzmacniania podłoży piaszczystych, pod niewielkimi i lekkimi obiektami, jest namaczanie gruntu niewielką ilością wody oraz ubijaniu go ubijakami mechanicznymi lub manualnymi. O ile nośność gruntu jest zbyt mała, a wypływa ona z wilgotności gruntu, to możesz gęstnieć go żwirem bądź drobnymi kamykami ubijanymi pokładami. Zagęszczając tym sposobem grunt ogromnie mokry, trzeba zrealizować ścianki szczelne naokoło zagęszczonego obrębu.


wytrzymałość
Na podstawie: pixabay.com
Zastrzyki z cementu. Cement czy inne spoiwa budowlane świetnie przydają się do gęstnienia podłoża- sprawdzone spoiwa budowlane. Słabe podłoża sypkie możemy zagęścić zastrzykami z zaprawy cementowej. Do tego celu wbija się na odpowiednią głębokość w podłoże stalowe rury, do których rurami gumowymi doprowadza się pod dużym naporem ciekłą zaprawę cementową. Zaprawa ta wypełnia powierzchnie międzycząsteczkowe w gruncie, zwiększając jego szczelność i trwałość


.


W analogiczny sposób utwardza się grunty sposobami chemicznymi, wdrażając do gruntu związki mieszczące szkło wodne czy polimery.


Wzmacnianie gruntu metodą Jet Grounting. Strategia polega na mieszaniu gruntu z zaczynem stabilizującym wtłaczanym strumieniowo pod ogromnym naporem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-18 15:47:54
Tagi: budynek, wytrzymałość, moc, pomoc