Buduj z nami budowlane rozmaitości

Stylowy wygląd czy bezpieczeństwo? W dzisiejszych czasach nie trzeba już wybierać!

Zasady dotyczące bezpieczeństwa są surowe szczególnie w przypadku budynków użyteczności publicznej, takich jak hotele, restauracje, supermarkety, multipleksy, urzędy czy placówki szkolne. Wymogi nałożone na przedsiębiorców czy administrację przez państwo jasno określają, jak należy zaprojektować i wyposażyć konkretny gmach czy lokal, by mógł zacząć funkcjonować i obsługiwać klientów. Choć niektóre z tych kryteriów można uznać za przesadzone, zawsze warto pamiętać iż, strzeżonego Pan Bóg strzeże.


Rodzaje zabezpieczeń przeciwpożarowych w budynkach.

drzwi zamek
Napisał: Jay Thompson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zabezpieczenia przeciwogniowe zwykliśmy na: czynne i bierne. Te należące do pierwszej grupy mają nam pomóc poinformować obecnych o niebezpieczeństwie, znaleźć źródło ognia oraz go ugasić. Do czynnych zabezpieczeń zaliczymy więc różne typy gaśnic, hydranty i zraszacze. Zadaniem zabezpieczeń biernych jest z kolei działanie prewencyjne i ograniczenie potencjalnych strat w przypadku wybuchu pożaru. Do tego grona należą wszelkie zabezpieczenia kabli, zabezpieczenia kanałów wentylacyjnych czy wreszcie drzwi www.arpoz.pl.

Drzwi przeciwpożarowe - dlaczego są takie ważne?

O ile wymienione powyżej zabezpieczenia kanałów wentylacyjnych czy instalacji elektrycznych nie mają większego wpływu na wygląd konkretnego lokalu, o tyle drzwi przeciwpożarowe mogą się okazać prawdziwą zmorą dekoratorów wnętrz. Są one bowiem znacznie grubsze i bardziej masywne niż zwykłe drzwi drewniane. Ich rola jest jednak nie do przecenienia. Dzięki innowacyjnej konstrukcji i wykorzystanej technologii drzwi przeciwpożarowe są w stanie zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia oraz dymu po pozostałych pomieszczeniach, co zdecydowanie upraszcza ewakuację z ogarniętego pożarem budynku i może przyczynić się do uratowania życia wielu ludzi. Ognioodporność konkretnych modeli określa się za pomocą specjalnych oznaczeń, na przykład drzwi EI30 powstrzymują ogień przed rozprzestrzenianiem się na 30 min - http://lupusfire.pl/oferta/stolarka-przeciwpozarowa-stolarka (odwiedź nas)-techniczna/drzwi-przeciwpozarowe-stalowe-plaszczowe-ei30-ei60-ei120/.

Alians estetyki i bezpieczeństwa.


Na szczęście obecnie produkuje się także estetyczne drzwi przeciwpożarowe, które nie odbiegają wyglądem od stylowych drewnianych skrzydeł. Dzięki temu można montować je w miejscach użyteczności publicznej bez naruszania ich image. Warto zastanowić się nad ich montażem również w domu. W przypadku niebezpiecznego pożaru trzydzieści minut może mieć decydujące znaczenie dla naszego życia i dobytku - więcej o ofercie LupusFire

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-17 10:06:55
Tagi: woda, ogień, klient, magazyn, ekspert, skrzydła