Buduj z nami budowlane rozmaitości

Czy konieczne jest pozwolenie na wyburzenie budynku na własnej działce? W jakich sytuacjach nie jest ono potrzebne? Czy prace musimy do kogoś zgłaszać?

Wydaje nam się, że nasza działka jest naszą własnością i możemy na niej robić wszystko. Jednak tak to nie wygląda. Chociażby gdy mowa o rozbiórce różnych budynków trzeba upewnić się jak wyglądają przepisy prawa


Można bowiem niemiło się zaskoczyć, kiedy przyjdzie nam zapłacić karę.


Gdy mamy zamiar wyburzyć stary budynek, jaki znajduje się na naszej działce, nawet jeśli jest to rozwalająca się, niewielka szopa, to trzeba taki zamiar zgłosić właściwym służbom. W starostwie powiatowym można dokonać tego typu zgłoszenia. Z tego względu planując roboty wyburzeniowe trzeba ten fakt wziąć pod uwagę, szczegóły do znalezienia tutaj - http://www.mega-pol.com/6,5,wyburzenia.html. W takim zgłoszeniu trzeba zawrzeć kilka ważnych informacji. Przykładowo trzeba wypisać jak duży jest zakres naszych działań, w jaki sposób będą one przeprowadzane. Można napisać, które konkretnie firmy wyburzeniowe wykonają tego typu prace.


roboty wyburzeniowe
Napisał: SKOFF
Na podstawie: SKOFF
Mimo iż zgłoszenia rozbiórki trzeba dokonywać zawsze, to w pewnych sytuacjach zgoda na rozbiórkę nie jest potrzebna. Dotyczy do konstrukcji nie wpisanych do rejestru zabytków, natomiast tylko takich które mają mniej aniżeli osiem metrów. Również odległość od końca działki posiada tutaj znaczenie. Musi być nie mniejsza aniżeli połowa wysokości takiego budynku czytaj więcej tu - Zapraszamy na stronę partnera, Mega-Pol. Wtedy nie potrzeba pozwolenia na roboty wyburzeniowe. Bez takiego pozwolenia możemy rozebrać także obiekty, na jakie nie musieliśmy mieć pozwolenia. Z kolei nie mogą figurować one jako zabytkiZ pewnością wiedzę na temat takich przepisów posiadają firmy wyburzeniowe, z tego względu gdy do takowej się zgłosimy, wtedy będziemy mieli możliwość sprawdzenia takich informacji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-16 14:35:55
Tagi: budynek, firmy, roboty