Buduj z nami budowlane rozmaitości

Zadania na budowie, które wymagają specjalistycznego osprzętu na miejscu budowy

Dźwigów używali już antyczni Grecy, wtedy gdy złączyli razem nieco bloczków i dołożyli do nich dźwignię. Od tamtej pory reguły fizyki nie zmieniły się, ale nawet mający pozytywne ustosunkowanie się do fizyki Grecy, zdziwiliby się wielkością współczesnych dźwigów budowlanych.

Z czym się wiąże praca na żurawiu wieżowym

Musi on w związku z tym przed rozpoczynaniem budowy monitorować, czy wszystkie sprzęty są na miejscu. W wielu przypadkach każda firma budowlana posiada wszystkie te urządzenia i nie będzie z tym żadnego kłopotu. I jeśli rzeczywiście będzie chciało się uchodzić za ekipę wyjątkowo fachową to trzeba zaopatrzyć się w najwyższej wartości użytkowej osprzęt. Kiedy będzie to połączone z doskonale przeprowadzaną i terminową pracą kadry to na mało inwestycji nie będzie okazji narzekać. I w tym przypadku również po raz kolejny należy powrócić do początków, gdyż obowiązkiem jest wiedzieć, iż poziom bezpieczeństwa pracy plus późniejsze bezpieczeństwo osób, jakie w konkretnym miejscu będą przebywać zależny jest stricte od tego, żeby używane na placu budowy żurawie budowlane a także innego rodzaju maszyny były sprawne. To w największym stopniu wpłynie także na usprawnienie pracy na miejscu budowy.

Żuraw wieżowy to maszyna będąca obecnie największą maszyną roboczą. Wymieniamy różne rodzaje tych maszyn - są one np. stacjonarne, czyli stawiane w konkretnym miejscu. Takim punktem ustawienia dźwigu może być np. najwyższa kondygacja stawianego wieżowca. Żurawie wieżowe są wykorzystywane przy stawianiu wieżowców, ale to nie jedyna misja do jakiej są wykorzystywane. Znajdują użytek w dziedzinach takich jak: górnictwo, przemysł stoczniowy, itd. Żurawie wieżowe na stałe zadomowiły się w krajobrazie Gdańska, gdzie wykorzystywane są przy budowie (maszyny do stabilizacji gruntu) statków. W kraju maszyny te mają długość mniej więcej od 30 do 50 m. Z tego powodu decyzując się na zatrudnienie na żurawiu trzeba mieć przekonanie o nieobecności lęku wysokości. Praca ta wiąże się ze sporą odpowiedzialnością, dźwig jest zdolny do podnoszenia ciężaru nawet do 80 000kg! Więcej: żurawie na wynajem

Jeśli martwi Cię monotonia przeprowadzanych na dźwigu operacji - nic bardziej mylnego. Zobacz oczami wyobraźni jak pierwszego dnia pracujesz przy stawianiu wieżowca, a następnego jest to np. dom. Zadanie to na pewno wymaga wielkiego skupienia.
dźwig na placu budowy
Napisał: Kitmondo Marketplace
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pod żadnym względem nie wolno naginać reguł BHP, gdyż może zakończyć się to wypadkiem. Zarobki na tej posadze wbrew pozorm nie są zbyt ogromne, jednak wciąż nie przedstawiają się najgorzej. W szczególności w przypadku gdybyś chciał wyjechać za granicę.

Jak uzyskać uprawnienia do sterowania żurawi wieżowych

Ścieżką do zdobycia potrzebnych uprawnień jest zrobienie specjalnego kursu. By móc zrobić kurs należy mieć skończony 18 rok życia. Dodatkowo konieczne jest przynajmniej wykształcenie podstawowe. Kolejnym warunkiem jest brak przeciwwskazań zdrowotnych, poświadczony przez odpowiedniego lekarza. Kurs nie jest tanie, ale szybko zwraca się po znalezieniu zatrudnienia. Szkolenie zawiera w sobie kilkadziesiąt godzin lekcji w praktyce i teorii. Na zakończenie kursu czeka Cię sprawdzian państwowy, który nadzoruje komisja UDT. Tak pzygotowany możesz zacząć niezwykle ciekawą pracę jako operator. Już dzisiaj znajdź ośrodek szkoleniowy i zgłoś się na szkolenie!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-12 16:03:56
Tagi: sprzęt, maszyny