Buduj z nami budowlane rozmaitości

Styl scandi we wnętrzach: siła tkwi w detalu czyli podłoga doskonale wykończona

Prócz wyboru typu podłogi oraz materiału, z którego zostanie ona wykonana, istotna jest także dbałość o troska o detal, a więc wykończenie podłogi. Oferowane są podłogi matowe, półmatowe i takie o wysokim połysku. Na estetykę całości znacząco wpływają także listwy wykończeniowe.
sterownik
Napisał: LARS
Na podstawie: LARS
Modny w dzisiejszych czasach styl skandynawski, w którym najważniejszą rolę odgrywa jasna, doskonale rozświetlona naturalnym światłem powierzchnia, preferuje podłogi matowe. Ich stopień odbicia światła kształtuje się na poziomie 5-15%. Drewniane, białe listwy wykończeniowe o matowej powierzchni będą w tej sytuacji idealnym uzupełnieniem całości - czytaj pełen raport o listwach wykończeniowych. Najlepiej wybrać listwy przypodłogowe o dużej szerokości. Taki sposób wykończenia podłogi fantastycznie wyróżni naturalny wygląd drewna oraz najpiękniej będzie komponował się z wystrojem domu w klimacie skandynawskim. Ten efekt może być naprawdę spektakularny, zwłaszcza w zestawieniu z innymi wyznacznikami skandynawskiego stylu, takimi jak śnieżnobiałe ściany, minimalistyczne dekory, subtelne meble o prostych bryłach i wykorzystanie uroczych, pastelowych odcieni - (poznaj szczegóły).


Popularnym rozwiązaniem jest także montaż podłogi półmatowej. W tym przypadku najlepiej jest dobrać listwy wykończeniowe pod kolor podłogi, tak aby były one w pewien sposób jej przedłużeniem. Właściciele takich powierzchni mogą cieszyć się naturalnym efektem podłogi z drewna, a równocześnie połyskiem zapewniającym we wnętrzu odrobinę luksusu. Dodatkowo, podłogi półmatowe, w których stopień odbicia światła wynosi 20-40%, łatwej jest utrzymać w czystości aniżeli wspomniane wcześniej matowe. Za najbardziej luksusowe uznaje się podłogi o wysokim połysku, w których stopień odbicia światła to około 70%. Chociaż takie podłogi najmniej kojarzą się z naturalnym, skandynawskim stylem, przywołując na myśl częściej pałacowe wnętrza, z powodzeniem można wykorzystać je jako parkiet w korytarzu o nordyckim charakterze. To właśnie błyszcząca powierzchnia odbija największą ilość promieni słonecznych, umożliwiając efektywne rozświetlenie niewielkich oraz zacienionych pomieszczeń lub mieszkań w całości.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-12 12:54:02
Tagi: dom, materiał, czas, stal, Mieszkańcy