Buduj z nami budowlane rozmaitości

Przekonaj się, w jaki sposób urządzić łazienkę, tak by zachwycała Cię przez długi czas

Łazienka to wyjątkowe miejsce w każdym domu. Gorące kąpiele rozluźniają Twoje ciało, a codzienna toaleta sprawia, ze czujesz się atrakcyjnie i świeżo. Co musimy zrobić,aby chwile spędzone w naszej łazience były jeszcze bardziej przyjemne i dostarczały nam samych miłych wrażeń?
Płytki łazienkowe

Płytki łazienkowe to podstawa pięknej łazienki. Jak wybierzesz idealne kafle? Po pierwsze musimy dopasować płytki łazienkowe do wielkości naszego pomieszczenia+ sprawdź. W doborze kafli niezmiernie ważny jest też rodzaj mebli, które wykorzystamy w łazience i styl wnętrza. Przykładowo w klasycznej łazience muszą dominować stonowane kolory i wzory. Zastosowanie takich rozwiązań, sprawi, że nasza łazienka będzie nie tylko przytulna, ale i ponadczasowa. Najbardziej sprawdzą się płytki łazienkowe w naturalnych barwach: fantastyczne okażą się ciepłe brązy oraz beże, a także wszelkie kolory szarości. Jeżeli nie planujemy użyć drewna w łazience, które świetnie harmonizowałoby z klasycznym stylem wnętrza, możemy zakupić płytki łazienkowe, które naśladują słoje wybranych gatunków drewna.


Motyw przewodniNowoczesna łazienka
Szalenie istotny jest wybór podstawowego wzoru płytek. Na przykład nie należy łączyć motywów kwiecistych z motywami kół, trójkątów, czy pozostałych figur geometrycznych. Musimy wybrać jeden wzór przewodni i konsekwentnie go stosować. W przeciwnym razie nasza łazienka utraci swój niepowtarzalny charakter. Dodatkowo kakofonia wzorów wprowadzi niepotrzebny chaos. W niedużych pomieszczeniach znakomicie zafunkcjonują większe kafle. Dlaczego? Ponieważ zarówno podłogi jak i ściany nie będą poprzecinane fugami. Taki zabieg powiększy optycznie każdą niewielką łazienkę. Co jeszcze powinniśmy zrobić, aby nasza łazienka wydawała się większa? Kolejny sposób, który sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach to wąskie, prostokątne pytki. Takie kafle w zestawieniu ze sporymi lustrami, powiększą optycznie łazienkę. Pamiętajmy: małe łazienki lubią jasne kolory.


Płytki rektyfikowane a płytki kalibrowane

łazienka
Napisał: d.neuman
Na podstawie: http://www.flickr.com
Warto wiedzieć, iż w sklepach możemy zakupić płytki rektyfikowane i kalibrowane. To, jakie kafle wybierzemy, zależy od naszych wymagań. Płytki rektyfikowane posiadają ostre krawędzie i w związku z tym są zdecydowanie nowoczesne+ sprawdź dodatkowe informacje. Zwykłe kafle kalibrowane posiadają zaokrąglone krawędzie. Dodatkowo rektyfikowane kafle podlegają dodatkowej obróbce i są droższe.


Wybierz kafle wysokiej jakości

W momencie gdy chcemy kupić płytki łazienkowe, musimy pamiętać, iż powinny być one odporne na środki chemiczne i łatwe w utrzymaniu. Niezmiernie ważne jest to, aby przed montażem zastosować izolację przeciwwilgociową, która uchroni naszą łazienkę przed nadmierną wilgocią.

Jeżeli chcesz mieć piękną łazienkę powinieneś kierować się powyższymi zasadami, a przekonasz się, że szybko osiągniesz swój plan. Idealna łazienka – to łatwiejsze niż myślisz!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-12 13:25:55
Tagi: łazienka, lustro, kafle