Buduj z nami budowlane rozmaitości

Jak nie stracić wszystkich pieniędzy na budowanie swojego domu? Krótki poadnik

Jeśli masz już za sobą budowanie swojego domu, z pewnością wiesz dobrze, o co chodzi. Jeśli takie doświadczenie wciąż przed Tobą, musisz się nastawić na to, iż budowanie domu to praktycznie studnia bez dna. Nawet jeśli zaplanowałeś sobie pewien budżet na jego budowę, możesz być praktycznie pewien, że bardzo go przekroczyć. W czasie budowy domu pojawia się tak dużo różnego rodzaju problemów związanych z obowiązkiem wydania większej ilości gotówki, że zdecydowanie nie będziesz mógł wszystkiego przewidzieć. Czy można w ogóle oszczędzić coś podczas budowania domu?
Zdaj się na fachowców


Jeżeli nie znasz się wystarczająco na budowlance, wówczas z pewnością powinieneś zdać się na fachowca. Sprawdź jednak swoją ekipę budowlaną dobrze - najlepiej jeśli ktoś ich Ci poleci. Oni będą wiedzieć, czy do budowy domu wystarczą na przykład pustaki czy też potrzebna będzie cegła ceramiczna pełna. Wystarczy, iż opiszesz im, jak musi wyglądać elewacja Twojego przyszłego domu, a niewątpliwie będą w stanie polecić Ci właściwe materiały (pod tym adresem bez problemu zdobędziesz pomoc). Elewacja to zwykle najbardziej wyeksponowana część domu, dlatego z pewnością warto zainwestować trochę w jej wygląd. Jeżeli jednak chodzi o przykładowo zupełnie niewidoczne części domu zlokalizowane na przykład z tyłu, wtedy może okazać się, iż niekoniecznie potrzebna jest Ci tam cegła - hiperłącze do strony - ceramiczna pełna, która - jakkolwiek piękna - zwykle znacząco zwiększa koszty budowy.
odsyłam do tej strony
Napisał: Christoph Strässler
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wszystko skrupulatnie sprawdzaj!
Nawet jeżeli nie zrealizujesz założonego budżetu, nie oznacza to bynajmniej, iż powinieneś z niego zrezygnować. Przygotuj budżet, a później skrupulatnie sprawdzaj wszystkie wydatki - to zdecydowanie klucz do sukcesu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-12 12:55:02
Tagi: wygląd, pustaki, klucz, budowla, lokal