Buduj z nami budowlane rozmaitości

Zakładasz rodzinę? Pomyśl o kupnie lokum na własność!

W dzisiejszych czasach sporo osób mających względnie unormowaną sytuację gospodarczą, planuje zakup własnego lokum, aby nie opłacać ogromnych czynszów dla osób prywatnych. Z kolei na mieszkanie socjalne większość rodzin nie ma szans.


Niestety, koszty lokali są dość spore, większość z nas musi wziąć na nie kredyt. Jak zacząć próby się o własny dom (łącze)? Gdzie lepiej inwestować? Powstają nowe mieszkania w Poznaniu, Warszawie, Gdańsku, ale czy nie słuszniej wybrać skromniejsze miasto?

Podstawową kwestią o którą musimy zadbać jest odpowiedni status finansowy, im znaczniejszy dochód będziemy posiadali razem z mężem/żoną tym korzystniej nasza sytuacja będzie widziana w banku. Poza tym, zakupu lepiej dokonać przed urodzeniem potomstwa, bowiem zaniżą nam one sytuacje kredytową. Poza tym, wszelkie nasze jednorazowe dochody powinny być prawnie udokumentowane, np. jeśli mamy własną działalność i zaniżamy jej przychody z powodu opłacania mniejszych podatków, to raczej nie otrzymamy kredytu od banku. Dodatkowym wymaganiem od kilku lat jest posiadanie wkładu własnego, minimalnie 10% wartości kredytu. Dlatego jeżeli marzą nam się nowe mieszkania w Poznaniu, musimy zacisnąć pasa. Pamiętajmy jedynie, że ceny w starej kamienicy są znacznie mniejsze, lokale te zazwyczaj mają ciekawą lokalizację, bliżej starego miasta.


Współczesne mieszkanie
Napisał: Future PR
Na podstawie: Future PR
Oczywiście miastem, w którym postanowimy zakupić mieszkanie, będzie to w którym pracujemy. lecz jeśli dopiero co zakładamy rodzinę, szukamy pracy w naszym zawodzie i w przyszłości mamy w planach zakupić lokum, dobrze wybrać mniejsze miasto. W zależności od profesji, zarobki wcale nie są tam mniejsze, a opłaty za metr kwadratowy są znacznie mniejsze, na przykład nowe mieszkania w Poznaniu są kilkakrotnie droższe niż w Ostrowie Wielkopolskim. Wiele ogłoszeń znajdziesz pod linkiem www.dopoznania.pl/poznan. Dlatego czasem należy to przemyśleć, gdyż wiele osób, które przeniosło się do większego miasta na studia, wraca w rodzinne strony i zakłada rodzinę. Za pewne prowincja jest mniej ciekawym miejscem, lecz posiadający dzieci i tak za dużo nie udzielamy się towarzysko, a znajomych znajdziemy wszędzie, byleby tylko była praca.

Nabycie lokalu to nie jest rurka z kremem. Musimy zdecydować na początku, czy preferujemy nowe mieszkania w Poznaniu, czy starsze w lubelskiej czynszówce? Trzeba posiadać duży dochód, jednak jeżeli wybierzemy tańszą alternatywę, automatycznie bank będzie mniej od nas wymagał.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-11 11:26:27
Tagi: dzieci, bank, kredyt