Buduj z nami budowlane rozmaitości

Aby nie dopuścić do pożarów - w jakiego rodzaju systemy warto zainwestować?

Czasem można spotykać się z opiniami, iż wszelkie szkolenia związane z ochroną przeciwpożarową to marnotrawienie czasu. Jednak na pewno osoby, jakie tak twierdzą, na pewno zmienią zdanie, jeśli tylko znajdą się w obliczu zagrożenia przeciwpożarowego. Ochrona przeciwpożarowa w zakładzie pracy to niezwykle ważne zadanie.


sterta papierów
Napisał: Petra
Na podstawie: http://www.flickr.com
system gaszenia serwerowni
Napisał: Russ_Whaley
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zapewne większości wydaje się, iż wszelkie dotyczące jej kursy mijają się z celem, ale starczy wysłuchać opowieści strażaków, jacy brali udział w akcjach gaszenia pożarów w fabrykach. Zazwyczaj jednym głosem stwierdzają oni, że zastosowanie przez pracowników zasad, jakie wymyślone zostały na wypadek pożaru znacznie zmniejszyło ilość poszkodowanych. Opłaca się wysłać pracowników na odpowiednie szkolenie, które w wypadku pożaru może bardzo się przydać: będą oni wiedzieć, jak się zachować. Ochrona przeciwpożarowa (polecamy również przegląd gaśnic warszawa) w zakładzie pracy to szczegółowy spis działań, jakie trzeba przeprowadzić jeżeli ktoś spostrzeże ogień. Sprawdź ofertę na stronie Ugasimy Jednak należy także pamiętać o tym, że nie zawsze da się nimi kierować literalnie: czasem pożar rozprzestrzenia się w sposób nieokiełznany, wtedy należy myśleć wyłącznie o ratowaniu swojego życia. Warto podkreślić, że firmy, które przeprowadziły te szkolenia wśród swoich podopiecznych poniosły znacznie mniejsze straty w przypadku pojawienia się pożaru aniżeli firmy, jakie zaniechały takich działań.


Jeśli rozchodzi się o pożary, miejscem, jakie robi największe trudności podczas akcji gaśniczej na pewno jest serwerownia (dlatego powstał specjalistyczny system gaszenia serwerowni). Również straty, jakie są skutkiem jej spalenia są najdotkliwsze. Czemu? Ponieważ to właśnie tam magazynowane są wszelakie dane. (Czytaj dalej) Dlatego system gaszenia serwerowni powinien być wdrażany w każdym przedsiębiorstwie. Należy właściwie dbać o bezpieczeństwo tego miejsca.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-10 11:35:28
Tagi: czas, bezpieczeństwo, gaz, fabryka, pomieszczenia