Buduj z nami budowlane rozmaitości

O czym trzeba pamiętać podczas wyboru nowego mieszkania, jak dobrze sprawdzić dewelopera.

Co roku firmy deweloperskie wystawiają na sprzedaż dziesiątki tysięcy dopiero co wybudowanych lokali mieszkalnych. Jeżeli ktoś planuje kupno mieszkania z rynku pierwotnego, to w pewnej chwili będzie się musiał z jakimś zacząć współpracę. Ponieważ zakup mieszkania to inwestycja na długie lata, niekiedy związana ze sporymi zobowiązaniami finansowymi, to należy naprawdę się postarać, aby transakcja pozytywnie się zakończyła. Niestety jeszcze do niedawna pojawiały się sytuacje, gdy w pewnym momencie stawianie budynku było przerywane, prezes firmy deweloperskiej znikał z pieniędzmi klientów, a ci zostawali bez dachu nad głową a z wieloletnimi kredytami. Obecnie bezpieczeństwo klientów jest dużo większe, co bynajmniej nie znaczy że żadnych problemów może nie być. Z tego też powodu zanim się ostatecznie wybierze należy skontrolować, łącznie ze zdobyciem informacji u samego źródła. Wiarygodny deweloper nie powinien mieć nic do ukrycia, więc bez żadnych problemów i oporów powinien przedstawić wszystkie informacje, o jakie zostanie poproszony.
mieszkanie we wrocławiu
Napisał: Erika Augusto
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli więc ktoś będzie chciał kupić mieszkanie we Wrocławiu, to dobrze żeby zaczął od tego, aby zobaczyć w jakim stanie finansowym jest deweloper (www.novisa.pl/) który je sprzedaje. Aby się tego dowiedzieć warto sięgnąć do rejestru firm, w którym można się będzie zapoznać ze szczegółową historią firmy, formą prowadzenia działalności i wiadomościami o kapitale zakładowym. Warto również sprawdzić, czy deweloper (zapraszam tutaj...) nie zalega ze składkami w urzędzie skarbowym i zusie, a także czy nie widnieje w jakiś rejestrach wierzycieli. Kolejną sprawą jest skontrolowanie dokumentacji związanej z konkretną inwestycją (dokumentacje budowy). Działka, na której stawiane są mieszkania bezwzględnie musi mieć uporządkowany status prawny, konieczne są także wszystkie zezwolenia, jakie będą świadczyć o tym, że inwestycję się prowadzi w pełni legalnie.


Deweloper nie może nie pokazać takiej dokumentacji, zasłaniając się na przykład tajemnicą. Jeżeli z jakiegoś powodu nie będzie chciał udostępnić informacji, to należy się zastanowić, czy jednak nie ma czegoś do ukrycia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-08 12:45:29