Buduj z nami budowlane rozmaitości

Jaką pełnią rolę opakowania we współczesnym handlu, jakie są najczęściej używane surowce do ich wykonania.

Opakowania są nieodłącznym elementem większości produktów i spełniają ogromnie zróżnicowaną rolę. Niezwykle ważna jest funkcja ochronna - dzięki opakowaniom towary są ochraniane przez zewnętrznymi czynnikami, zepsuciem towaru czy po prostu rozlaniem albo rozsypaniem. Jednocześnie takie opakowania zewnętrzne podnoszą estetykę produktu i zachęcają do jego zakupu. Dotyczy to w szczególności produktów żywnościowych, w których kolorowe pudełka lub torebki spełniają niezwykle istotne zadanie w całym procesie sprzedaży. Drugą bardzo ważną rolą opakowań będzie zabezpieczenie przed uszkodzeniami w magazynowaniu oraz transporcie. Tu opakowanie najładniejsze być nie musi, lecz na pewno odpowiednio wytrzymałe. Często opakowania są wykonywane w taki sposób, aby towary dało się wygodnie przewozić. Stosuje się do tego na przykład palety, i wtedy powinny one pasować do rozmiarów tej palety po ułożeniu rzędów. Do przewozu stosuje się też różnego rodzaju skrzynie, pudła i kartony, a także worki w wielu rozmiarach.
etykieta-1
Opakowania wytwarzane są z rozmaitych materiałów, każdy z nich cechuje się odmiennymi parametrami i właściwościami. Przeważnie stosowane materiały opakowaniowe to folie, papier, tkaniny, drewno i szkło. Z drewna wykonuje się różnego rodzaju skrzynie i pudła, w których można w bezpieczny sposób przewozić przedmioty wrażliwe na różne uszkodzenia. Przemysł spożywczy z kolei przeważnie wykorzystuje papier i rozmaite odmiany folii - najlepsze materiały opakowaniowe. Z papieru robi się mniejsze i większe kartony oraz pudełka, z kolei folia to wszystkie worki i torebki, w których przechowuje się sypkie rzeczy. W przypadku napojów jeszcze do niedawna królowało szkło (szczegóły tu...), jednak aktualnie coraz częściej pojawiają się butelki z plastiku. Za to przy opakowaniach zbiorczych czy paletach stosowane są najczęściej różne rodzaje folii oraz rozmaite tektury.


Wykorzystanie tych dwóch materiałów daje bardzo trwałą i bezpieczną ochronę. W przypadku materiałów sypkich, wymagających dostępu do powietrza świetnie sprawdzają się różnego rodzaju torebki i worki wykonane z materiałów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-05 16:14:29
Tagi: projekt, olej, opakowania, pakowanie, elementy