Buduj z nami budowlane rozmaitości

Ekologia w domu i firmie

Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy nie ma możliwości podłączenia do systemu kanalizacyjnego. Jest to nowatorskie oraz ekologiczne rozwiązanie, jakie z powodzeniem wypiera z zastosowania zasobniki bezodpływowe, zatem szamba.
biologiczna oczyszczalnia ścieków
Napisał: Thomas Schlosser
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bez wątpienia nabycie szamba oraz jego instalacja jest tańszą alternatywą, wynosi mniej więcej 5000 zł, jednak pod względem użytkowania okazuje się zupełnie nieintratne.
oczyszczalnia ścieków
Napisał: Jameson Fink
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przyjmując, że wywóz ścieków odbywa się dwa razy na miesiąc i kosztuje przeciętnie 90 zł. O wiele bardziej gospodarczym podejściem jest tzw. biologiczna oczyszczalnia http://www.maragency.pl/kategoria/sita-obrotowe/sito-bebnowe-grr/74 ścieków, jaka wbrew pojawiającym się opiniom, nie wymaga wiele miejsca na układ drenażowy, nie ma także konieczności dodawania do niej specjalnych preparatów, i przede wszystkim nie wydziela nieprzyjemnych woni. Podobne niedogodności towarzyszyły oczyszczalniom starszej generacji, tak zwanym drenażowym, jakie okazywały się awaryjne a także nieefektywne, zwykle ze względu na nieprawidłowy montaż. Nadto drenaż taki musimy wymieniać raz na 9 lat, ze względu na zarastanie złoża. Dzisiaj coraz więcej państw UE decyduje się na całkowity zakaz instalacji podobnych technologii - więcej pomocy na kingspanenviro.com.


Biologiczne oczyszczalnie ścieków opracowane zostały zgodnie z najważniejszymi standardami unijnymi, nie wymagają ogromnej przestrzeni, mogą być zamontowane przy dowolnym poziomie wód gruntowych oraz nie wymagają używania biopreparatów. W takich oczyszczalniach w jednym zbiorniku następują procesy redukcji zawiesiny, tak beztlenowe jak też tlenowe na złożach biologicznych. W następstwie otrzymujemy oczyszczone ścieki, jakie możemy odprowadzić do wód powierzchniowych lub do gruntu. Instalację można zrealizować w każdym gruncie oraz wymaga ona wielkiej powierzchni. Eksploatacja polega na wywozie raz na rok części mineralnych, jakie gromadzą się na spodzie oczyszczalni ścieków. Naturalnie, ażeby bakterie tlenowe wyekwipować w tlen potrzebna jest energia elektryczna. Tutaj zależnie od techniki musimy liczyć się z kosztem rocznym około 200 zł, co wraz z kosztem wywozu osadu da nam kwotę mniej więcej 300 zł na rok. Jest to kwota ponad siedem razy mniejsza niż wywóz ścieku z szamba, jednakże również trzy razy tańsza w porównaniu do kanalizacji - więcej o biologicznej oczyszczalni ścieków.


biologiczna oczyszczalnia ścieków
Napisał: Iwan Gabovitch
Na podstawie: http://www.flickr.com
Reasumując można stwierdzić, że biologiczna oczyszczalnia maragency.pl/kategoria/sita-obrotowe/sito-bebnowe-grr/74 ścieków jest zdecydowanie najtańszym wyjściem pozbycia się niewygodnego kłopotu ścieków. Jeśli chodzi o koszta całej inwestycji, na rynku znajdują się rozwiązania o przeróżnej rozpiętości cenowej.
Gwarancję poprawnego działania z wszystkim zademonstrowanymi zaletami dają nam urządzenia wysokiej klasy, początkowy koszt wraz z zainstalowaniem waha się w granicach od 13 000 do 18 000 zł, jednak jest to wydatek, który w długoterminowej eksploatacji jest w najwyższym stopniu ekonomicznym podejściem, gwarantującym bezawaryjność jak też przyjaznym dla natury.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-05 11:51:34