Buduj z nami budowlane rozmaitości

Wyłączniki schodowe jako pomocne urządzenia w przypadku pragnienia sterowania przez nas naświetleniem z różnych miejsc

Dziś nie ma persony, która nie znała by zasady działania najprostszego łącznika światła. Podać można tu prosty przykład, kiedy wchodzimy do pokoju załączając i wyłączając banalneurządzenie, łączone z prądem, mowa tu o kontakcie.
www.ospel.pl/pl/produkt/lp-10r-m-00.html/
Napisał: Maria Eklind
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co uczynimy kiedy załączymy i wyłączymy światło z paru różnych miejscach np. włączymy naświetlenie na na pierwszym piętrze, zejdziemy na parter - więcej na tej stronie - i pragniemy je wyłączyć na na tym niższym piętrze? Wtenczas niesamowicie pomocny jest wyłącznik schodowy. Szkic owego sterowania możemy bez wysiłku odnaleźć w sieci czy też w głównych wytycznych sterownika. Wyłącznik schodowy jest pomocny podczas sterowania światłem z dwóch różnych miejsc. Wskutek tego rozwiązania otrzymujemy właściwy komfort ,,pracy ze światłem''.Wiemy że włączniki schodowe od tradycyjnych różnią się od siebie tym, iż włączanie jak również wyłączanie oświetlenia może być w dwóch oddzielnych punktach. Rewelacyjnym rozwiązaniem dla włączników powyższego rodzaju, jest ich zainstalowanie w
Schody
Napisał: Daniel Krieg
Na podstawie: http://www.flickr.com
jakimś pokoju, tak aby włączanie i wyłączanie oświetlenia było z takiego samego kontaktu. W sprawie klatki schodowej, oświetlenie włączamy na parterze a później wyłączamy na piętrze lub też odwrotnie.

Ale w przypadku powiększenia liczby punktów sterowania trzeba zastosować wyłącznik krzyżowy, bądź też inny sterownik np. przedłużacze budowlane (styropapa producent) mogą być idealnymi włącznikami, które tworzą środkowy element instalacji. Przedłużacze tego gatunku mogą być wykorzystane, gdy zmieniamy swoje gniazdka, a kabelki w urządzeniach elektrycznych są nazbyt krótkie.

Przedłużacze budowlane są przydatne również, gdy organizujemy pomieszczenie multimedialne w domu, a nasze gniazdo elektryczne nam nie starcza. Wtedy to odpowiednie przedłużacze oraz rozgałęźniki dają nam pomocniczy układ elektryczny na kolejne urządzenia. Trzeba wiedzieć również o tym, że przed zakupem potrzebnego przedłużacza, powinniśmy się zastanowić do czego będzie nam służył i w jakich warunkach chcemy z nim pracować. Trzeba zwrócić także koncentrację na parametry naszego przedłużacza, jaki chcemy zakupić.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-04 11:40:00
Tagi: parametry, kable, źródła światła