Buduj z nami budowlane rozmaitości

Podstawowe zasady, według jakich funkcjonuje rynek firm budowlanych i inwestorów w Polsce.

Rynek budowlanych usług w przypadku obiektów sportowych, przemysłowych i użyteczności publicznej jest bardzo duży. W większości dużych i małych miejscowości bez przerwy zaczynają się pojawiać nowe inwestycje, czy na rozbudowę szkoły, wystawienie sali gimnastycznej czy wyremontowanie leciwego budynku biurowego.

W zależności od ilości prac do wykonania kontrakty takie są warte więcej lub mniej pieniędzy, lecz za każdym razem stanowią łakomy kąsek dla firm zajmujących się takimi pracami. Szczególnie wszelakie zlecenia od instytucji cieszą się dużym wzięciem, bo przeważnie
wieżowiec
Napisał: Ben Schumin
Na podstawie: http://www.flickr.com
są one dobrze płatne, a jednocześnie sensowne do wykonania. Oczywiście przy tego rodzaju umowach najczęściej znajdują się także zapisy o umownych karach za opóźnienia przy realizacji, lecz są one z reguły znacznie mniej rygorystyczne, niż przy umowach podpisywanych z inwestorami prywatnymi. Oprócz tego często występującą praktyką wśród miejscowych przedsiębiorców budowlanych, choć rzecz jasna nielegalną, jest dzielenie się przetargami, będzie to polegać na takim przygotowywaniu ofert, aby wygrał ten przedsiębiorca, który powinien (więcej szczegółów).

Można oczywiście takie praktyki piętnować, ale prawda jest taka, że każdy będzie się chciał trzymać na rynku i mieć kolejne zlecenia, a współpraca przeważnie lepiej się będzie opłacać, niż wyniszczająca konkurencja. Za to w przypadku prywatnych inwestorów sytuacja będzie całkowicie inna, inne też przeważnie będą wymagania i oczekiwania. Jeżeli przy publicznych zamówieniach przede wszystkim będą się liczyć cena i czas realizacji, to przy kontraktach od prywatnych firm zdecydowanie bardziej będzie się liczyć doświadczenie i dobre wykonanie.Firmy takie jak Silesia (www.silesia.budoskop.pl/), które mają duże doświadczenie w branży i wiele wykonanych projektów nie powinny się raczej niczego bać, mając odpowiednią renomę w branży nie powinny narzekać na brak zleceń. Zupełnie odmiennie będzie wyglądać sytuacja z nowymi przedsiębiorcami, którzy mieliby chęci zacząć działać na tym rynku. Początkowo mogą oni mieć pewne problemy ze znalezieniem pierwszych zleceń, lecz jeżeli uda im się wejść na rynek, to powinny dać sobie radę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-04 11:36:55
Tagi: branża, konkurencja, oferty