Buduj z nami budowlane rozmaitości

Ozdabiania waskiej kuchni

Aranżacja niewielkiej kuchni- zmory naszych mieszkań, zwłaszcza tych w blokach z lat siedemdziesiątych - może rodzić wiele trudności. W jaki sposób ją zaaranżować, aby znalazło się miejsce na ekwipunki, jakich potrzebujesz? Należycie rozmieszczona zabudowa, schładzarka mniejszych rozmiarów jak też sprytnie ukryte AGD pozwolą wygospodarować troszeczkę więcej przestrzeni w małej kuchni.W myśl reguły "czarne wyszczupla", zrezygnuj z ciemnych mebli w takiej kuchni. Zainwestuj w jasne barwy szafek jak też półek, w szafki podtynkowe (http://www.bridom.pl/system-pexal/szafki-podtynkowe/).


mała kuchnia
Napisał: Leon Brocard
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jasna jednobarwna tonacja wizualnie zwiększy wnętrze. Do białych oraz pastelowych mebli pasują jasne blaty. Dobrze, jeżeli będą odbijały światło. Jeżeli do kuchni przez większość dnia wpadają promienie słońca, nie nabywaj sprzętów z błyszczącymi frontami, gdyż mogą one razić. Nie ma też co przesadzać z ozdobami okiennymi, starczą firanki (np. do połowy okna) lub zazdrostki, bez zasłon. Nie chcesz firanek? Zainstaluj rolety - przenieś mnie do strony - wewnętrzne. Ściany w takiej kuchni nie powinny być ciemne. Nad blatem połóż jasne tapety lub płytki kuchenne. Sprawdzają się też fototapety. Te z motywem powiększonych kwiatów lub zdjęć sprawią, że na ich tle sprzęty będą wydawać się mniejsze, a co się z tym wiąże - wnętrze będzie wizualnie większe. Zrezygnuj z zabudowy od podłogi pod strop. Korzystniej zainwestować w głębsze, za to niższe szafki - (szafki basenowe). W spodnich szafkach nie instaluj cokołów, zostaw jedynie nóżki, dzięki czemu będą wyglądać lekko.


bridom.pl/plytki/plytki-kuchenne
Napisał: hichem Merouche
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niskie szafki, sięgające bioder czy pasa, to dobre rozwiązanie. Im większy dystans między dolnymi i górnymi szafkami, tym łatwiej odnieść wrażenie, że w pomieszczeniu jest więcej powierzchni. Powierzchnię pomiędzy blatem przygotowawczym a wiszącymi szafkami można maksymalnie zagospodarować, instalując tam listwy z haczykami na kubki, łyżki oraz pozostałe gadżety kuchenne. Funkcjonalne są też drzwiczki otwierane do góry, niczym właz bagażowy w aeroplanie. Do małej kuchni pasują tak zwane sprzęty wielofunkcyjne. Wygodny jest półwysep, który wykorzystuje do maksimum skromną powierzchnię pomieszczenia, a do tego umożliwia wygodnie przygotowywać jadło a także stołować się w kuchni. Przestrzeń pod półwyspem możemy zarezerwować do gromadzenia drobnego AGD jak też innych kuchennych gadżetów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-04 11:38:53
Tagi: światło, kuchnia, AGD, pomieszczenie