Buduj z nami budowlane rozmaitości

Obrona przed promieniami słonecznymi, hałasem i włamaniem – czyli o szkłach wytwarzanych w Częstochowie

Częstochowa może pochwalić się nie tylko Jasną Górą. To też tu funkcjonuje jedna z najbardziej innowacyjnych hut szkła na świecie. Odlewnia Guardian została oddana do użytku w 2002 roku. Nie bez powodu właśnie tutaj powstawała rodzima gałąź tej międzynarodowej firmy. Dostrzeżono korzystne położenie Częstochowy, w zasadzie na granicy Śląska z Opolskiem i ziemią łódzką, obecność kompetentnej kadry oraz potencjał dalszego rozwijania się.

Szklany biurowiec
Napisał: Revelateur Studio
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pierwotnie w Częstochowie powstawało wyłącznie szkło (sprawdź informacje) rodzaju „float”, płaskie i niekolorowe. Jego grubość to przedział od 3 do 12 milimetrów. Szkło „float” ma praktyczne zastosowanie, stosowane jest m.in. w budowlance i konstrukcji kolektorów słonecznych. Marka nie poprzestała jednak na tym i w następnych latach poszerzyła ofertę o nowe rodzaje szkła.

W Częstochowie powstają m.in. szkła do okien, przeznaczane na budowę fasad szkła przeciwsłoneczne oraz szkła zatrzymujące odgłosy. Wyroby firmy Guardian wyróżnia głównie dopasowanie do indywidualnych potrzeb klienta. Szkło, które produkuje się w Częstochowie pomaga oszczędzać energię, ze względu na termoizolację, czyli obronę przed utraceniem ciepła. Produkty tej firmy ochraniają przed ostrym światłem słonecznym, hałasem oraz zwiększają bezpieczeństwo przed włamaniem.


Firma akcentuje, że do fundamentalnych zasad firmy należą przede wszystkim: innowacyjność i praktyczne zastosowanie produktów, przyjacielskie stosunki z pracownikami i dbałość o profesjonalną obsługę klientów. Wyjątkowo istotne dla marki są też kwestie związane z ochroną środowiska. Firma Guardian zwłaszcza wspiera budownictwo, które respektuje reguły systemu certyfikatów LEED. System kładzie nacisk na funkcjonalność budynku, ale i czynniki sprzyjające oszczędzaniu energii. W ten punkt rewelacyjnie wpisują się produkty firmy Guardian.

Urokliwie położona Częstochowa stała się siedzibą jednej z najbardziej nowatorskich odlewni na świecie. To tutaj produkuje się szkło „float”, znajdujące duże zastosowanie w budownictwie. Łącząc w sobie funkcjonalność, dostosowanie do oczekiwań klientów i troskę o środowisko naturalne, całkowicie oddaje ideały omawianej firmy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-04 11:33:50
Tagi: okno, klient, firma, korporacja, certyfikacja, certyfikat