Buduj z nami budowlane rozmaitości

Jakie mamy rodzaje wyciągarek i jak pomagają w pracach budowlanych? Czy opłaca się w nie zainwestować?

Najsprawniejszy transport materiałów budowlanych jest wtedy, gdy możemy skrócić czas realizacji inwestycji. Jest to korzystne na wielu etapach pracy. Jakie parametry techniczne mają wciągarki budowlane? Jakie są ich rodzaje? Czy opłaca się z nich korzystać?Wciągniki w języku potocznym nazywane są wciągarkami. Jest natomiast pewna różnica pomiędzy tymi sprzętami. Wciągnik, jest to cięgnik, a obudowa mechanizmu podnoszenia jest jego konstrukcję nośną. Wciągarki, na przykład wciągarki linowe, czyli cięgnik, gdzie zespół mechanizmów jest zbudowany na odrębnej konstrukcji nośnej. Może to być rama - przesuwna lub przejezdna. Więcej http://www.arad.pl/rusztowania-przejezdne/akcesoria/kladka-aluminiowa-alusteg-600-layher

dżwig
Napisał: Kitmondo Marketplace
Na podstawie: http://www.flickr.com
A czym jest w ogóle cięgnik? Jest to dźwignica, jaka pracuje w ruchu przerywanym. Wykorzystywana jest do przemieszczania załadunków pionowo lub poziomo. Wciągarki wykorzystuje się w zakładach produkcyjnych jak również warsztatach różnych branż jak i odnóg przemysłu. Są stworzone do podnoszenia, przenoszenia oraz przeciągania ciężkich artykułów. Należą do sprzętów dźwignicowych,które stanowią jednym z rodzajów urządzeń transportu.

Ich używanie zmniejsza do bardzo niewielkich ilości czynności, które trzeba wykonywać ręcznie podczas operacji transportowo-załadunkowych, jak również zwiększa wydajność pracy na stanowiskach produkcyjnych, serwisowych i montażowych. Wciągarki ze względu na rodzaj użytego napędu możemy rozróżnić na wciągarki ręczne oraz wciągarki elektryczne - http://www.arad.pl/windy-i-wciagarki/wciagarki-linowe/. Ten pierwszy rodzaj ma zastosowanie przy przemieszczaniu nie aż tak ciężkich ładunków na niezbyt duże dystanse. Te drugie zaś są elementem dużego urządzenia dźwignicowego, którym jest żuraw stacjonarny i suwnica. Wciągarki można podzielić także na liniowe i łańcuchowe.Wciągarki liniowe doskonale nadają się do rozładunku. Dostępne na rynku sprzęty tego rodzaju produkowane są w wersjach montowanych na stałe w jednym miejscu, ale również w opcji z wózkiem, który porusza się po torze jezdnym - www.arad.pl/windy-i-wciagarki. Elektryczne łańcuchowe są również w razie potrzeby montowane jako urządzenia będące na stałe w jednym miejscu, lub też przesuwające się po torze jezdnym. Zasilane mogą być prądem jedno- lub trójfazowym. Jak widać, klasyfikacja oraz podział tego typu sprzętu jest całkiem prosty, lecz wart przedstawienia. Bardziej precyzyjne opisy oraz specyfikacje na pewno są dostępne u konkretnych producentów tego typu maszyn.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-04 11:33:49
Tagi: przemysł, wciągniki, dźwignice