Buduj z nami budowlane rozmaitości

Którą kabinę prysznicową wybrać do łazienki? Czy okaże się lepsza aniżeli wanna?

Być może czeka nas remont łazienki. Jeżeli tak dobrze jest rozpocząć od najważniejsze - od nowego prysznica. Na nie za dużym metraży będzie ona świetnie zastępować wannę, natomiast w większym mieszkaniu będzie stanowić jej przydatne uzupełnienie. Warto więc przy okazji remontu, zmienić nawyki i miast dłuższych kąpiel (niezbyt oszczędnych) w wannie, lepiej skorzystać z szybkiego prysznica. Jakie są tego powody?

Prysznic (www.da-bud.pl) to głównie oszczędzenie czasu i pieniędzy, ale również miejsca oraz wody. Trwa o wiele krócej niż kąpiel w wannie, do tego zużywamy przy tym mniej wody, więc rachunki mamy mniejsze. Kabina prysznicowa jest świetnym rozwiązaniem dla małych przestrzeni, gdyż zajmuje tylko 1 mkw. Kupując kabinę dobrze jest zainwestować w najlepsze materiały, jeśli zależy na, żeby remontu nie powtarzać co chwilę. Co więcej, istnieje możliwość dopasowania kabiny do różnych typów pomieszczeń. Tego rodzaju możliwości dają kabiny prysznicowe na wymiar Wrocław. Dzięki temu możemy kupić odpowiedni prysznic do każdej łazienki.
Prysznic
Napisał: KOŁO


Należy pamiętać jednak, że nawet jeśli mamy w planach zakupić kabinę przez internet, to najpierw dobrze jest zobaczyć wybrany model w sklepie i spytać specjalistę o radę. Przez to będziemy mieć pewność, że kabina z każdej strony posiada na przykład ten sam kolor. Następnie należy sprawdzić drzwi kabiny, muszą one zamykać się bez problemu, uchwyty natomiast powinny być mocne oraz łatwe do uchwycenia również wilgotnymi rękami. Większość osób umieszcza prysznic w rogu pomieszczenia. To najłatwiejsze, ale nie jedyne rozwiązanie. Gdy planujemy rozkład pomieszczenia, powinniśmy kierować się rozmieszczeniem układu kanalizacji oraz instalacji wodnych. Prysznic należy zamontować od razu na podłodze lub na brodziku.Sprawdź polecaną ofertę.


Kabina stojąca osobno to najlepsze rozwiązanie dla większych łazienek. Choć projektanci wnętrz będą z pewnością namawiać na właśnie takie rozwiązanie, to jednak najpierw powinniśmy sprawdzić, w jaki sposób z konkretnego miejsca będzie odpływać woda. Przewód, jaki łączy brodzik z pionem kanalizacyjnym, powinien mieć nachylenie pod kątem 4-5 procent. Te kwestie muszą być dopilnowane wcześniej, gdyż zbagatelizowanie tego będzie wiązało się z późniejszymi kłopotami. Jak możemy się domyślać, tego typu naprawa to konieczność dużego demontażu pięknie urządzonego już wnętrza.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-03 12:30:50
Tagi: prysznic, łazienki, kabina