Buduj z nami budowlane rozmaitości

W jaki sposób kupić nowe mieszkanko bez ryzyka - wskazówki

Gdy planujesz kupić mieszkanie będące w budowie, musisz wiedzieć, kiedy jest to pewne, natomiast kiedy ryzykujesz utratę pieniążków. W tym drugim wypadku możemy ograniczyć zagrożenie.


mieszkania na brochowie
Napisał: AWBUD Wyroby Betonowe
Na podstawie: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/nostalit_piaskowy02.jpg
Nabycie domu zawsze jest obarczone ryzykiem.


Najmniejsze jest ono wówczas, gdy posiadłość już istnieje a także ma ustanowioną księgę wieczystą. W wypadku używanych mieszkań starczy przeczytać w księdze, najlepiej tuż przed sfinalizowaniem transakcji, czy sprzedający jest właścicielem takiej nieruchomości oraz czy jest ona "czysta", zatem nieobciążona długami. Większym zagrożeniem niż na przykład niezapłacone rachunki może być hipoteka, uniwersalnie wykorzystywana przez banki jako gwarancja dla pożyczki. Budynki z lat 2000-10 są często lepiej zlokalizowane niż najnowsze inwestycje. To może być powód, dla którego warto zakupić mieszkanko z rynku wtórnego. Z powodu skomplikowanych procedur finansowych finalizowanie transakcji może jednak trwać nawet parę tygodni.


mieszkania na brochowie
Napisał: AWBUD Wyroby Betonowe
Na podstawie: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/bruk_jurajski_kolor01.jpg
Księgę wieczystą możemy przejrzeć nie wychodząc z domu. Od przeszło czterech lat działa internetowa wyszukiwarka ksiąg wieczystych. Instrukcję, jak z niej korzystać, znajdziesz między innymi na stronie www Ministerstwa Sprawiedliwości. Pewne jest także nabycie gotowego mieszkania od firmy deweloperskiej. Upewnij się jedynie, czy możesz się z nią umówić u rejenta celem przeniesienia mienia. Niestety, bywa, iż budowle przez wiele miesięcy stoją skończone, lecz deweloper nie ma zezwolenia na ich użytkowanie. Wtedy lepiej poczekać, aż sprawa się wyjaśni. Pod koniec września 2015 roku jeśli chodzi o nowe mieszkania Wrocław, Kraków, Warszawa, Poznań, Trójmiasto oraz Łódź miały ich do zaoferowana razem blisko 11 tys. Musisz się jednak liczyć z tym, iż są one mocno przebrane. Najnowsza oferta: link.


W nowiuteńkich inwestycjach wybór apartamentów jest dużo większy. Ponadto coraz to częściej spełniają one kryterium cenowe programu "Mieszkanie dla młodych", w ramach jakiego państwo dopłaca do pożyczek na ich zakup. Dopłata zastępuje udział własny wymagany przez banki. Jeżeli zamyślasz zakupić mieszkanie będące w budowie, koniecznie zwróć więc uwagę, czy a także jaki rachunek powierniczy zaproponuje ci deweloper. Jeśli chcesz spać spokojnie, znajdź inwestycję z tak zwanym rachunkiem zamkniętym. Dla zaciekawionych: nowe mieszkania wrocław.


Jeśli mimo to zdecydujesz się na finansowanie mieszkanka bez rachunku (jako że wybór mieszkań na owym etapie jest większy, zaś cena niższa), wiedz, że ustawa deweloperska obejmuje rozwiązania, dzięki którym klienci bankrutującej jednostki nie powinni zostać z niczym. Od czego rozpocząć poszukiwania? Najlepiej od przeszukania netu, wpisując dla przykładu mieszkania na Brochowie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-27 09:18:34
Tagi: apartament, Kupno, czas, części