Buduj z nami budowlane rozmaitości

Jak umieścić kominek w salonie?

Posiadacze kominka doceniają jego walory grzewcze i dekoracyjne. Kominek najczęściej umieszcza się w najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniu, jakim jest salon. To właśnie on stanowi miejsce spotkań z rodziną, przyjmowania gości, jak również jest strefą, w które spędzamy godziny na wspólnych rozmowach oraz ucztowaniu.
W przypadku, gdy kominek stanowi centralny punkt wnętrza, warto zastosować go jako podstawowy element wystroju. Najważniejsza w w tej sytuacji wydaje się odpowiednia ekspozycja urządzenia, które pod żadnych pozorem nie powinno być przysłonięte umeblowaniem. Dobrym pomysłem jest ustawienie przy kominku prostego stołu lub kawowej ławy, współgrającej ze stylistyką wnętrza i oczywiście samym kominkiem. Wokół stolika powinno się ustawić wygodną sofę, jaką - w zależności od metrażu pokoju - warto uzupełnić designerskimi fotelami. Można je dowolnie przestawić, dostosowując przestrzeń przy stoliku do panujących okoliczności. Taka aranżacja rewelacyjnie sprawdzi się w domu, w którym często przyjmujemy rodzinę oraz znajomych.
Mefisto z Oleśnicy


Jeśli interesują nas kominki Jelcz – Laskowice ma rzeczywiście wiele do zaproponowania. Firma z tego miasta wyjaśnia, dlaczego najczęściej kominek umieszcza się w salonie - rozwiązanie takie podyktowane jest z jednej strony sprzyjającymi warunkami technicznymi, dobrą lokalizacją tego pomieszczenia, ale też faktem, iż stanowi on miejsce przeznaczone dla domowników i gości, którzy cenią sobie atmosferę wspólnych spotkań i rozmów przy ciepłym blasku ognia. W zależności od tego, czy palenisko usytuowane jest w środkowej partii najdłuższej ściany, albo w bardziej ustronnym miejscu, można wykorzystać je do wykreowania centrum życia rodzinnego bądź zacisznej enklawy, która służyć będzie relaksowi przy herbacie i dobrej literaturze. Pod tym względem należy również dobrać obudowę paleniska. W kwestii takiej jak obudowy kominkowe Wrocław na przykład może pochwalić się dużą liczbą firm - http://kominki-mefisto.pl/obudowy-kominkowe-gotowe/, które wesprą nas w doborze, wykonaniu i wykonaniu obudowy kominkowej, dopasowanej do ustalonego konceptu aranżacyjnego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-27 16:21:35
Tagi: dom, ściany, rozwiązanie