Buduj z nami budowlane rozmaitości

Kostka granitowa jako idealne rozwiązanie na ułożenie stylowego domowego podjazdu

Estetyczny podjazd lub stylowe ścieżki w ogrodzie, są w dzisiejszych czasach proste do zrobienia. Niezwykle modne i w dobrej cenie są produkty granitowe. Są one także, ogólnie łatwo dostępne w centrach budowlanych albo bezpośrednio u producentów. I chociaż są kosztowniejsze od betonowych, różnokształtnych kostek, to wyglądają znacznie bardziej interesująco.
kamień
Napisał: Uwe Kuhn
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kostka granitowa jest bardzo trwała (zobacz szczegóły). Charakteryzuje się znaczną niewrażliwością na czynniki zewnętrzne. Nie ma na nią wpływu deszcz ani grad. Bardzo długo będzie służyć, nawet przy dużym przeciążeniu. Nie bez powodu, kostka granitowa używana jest do układania ulic, szczególnie w starych częściach miejscowości. Nawet jako uliczka z ogromnym ruchem, faktycznie przez długi czas będzie się trzymała niezniszczona. Z tego względu też, wyśmienicie nadaje się na domowy podjazd lub ścieżki w ogrodzie.


Kostka granitowa, kostka murowa czy krawężniki granitowe produkowane są z najlepszej jakości granitu. To solidny kamień, nie wymagający żadnych uzupełniających działań zabezpieczających (hyzynski.pl). Wysokiej jakości produkt zapewni tylko sprawdzona kopalnia granitu, jakich w naszym kraju jest kilka. Region Dolnego Śląska ma trochę, faktycznie poważanych kopalni wydobywczych, a ich kamień granitowy znany jest z bardzo dobrej jakości w całej Europie. Właściwie działająca kopalnia granitu jest w stanie dostarczyć do przedsiębiorstw znaczącą ilość kamienia.
Krawężniki granitowe są bardzo pasującym dodatkiem do kostki. Kamień granitowy całościowo wygląda bardzo przyjemnie i estetycznie. Ma bardzo ładny, błyszczący się kolor, a jego nierówny kształt nadaje mu niepowtarzalności. Można nabyć również granit wypolerowany, choć nie będzie już wyglądał tak stylowo (http://hyzynski.pl/oferta/krawezniki/). Kostkę granitową można ułożyć w zróżnicowane ciekawe szablony oraz kształty. Tak zrobiony podjazd może nam służyć przez bardzo długi czas i na pewno nic złego się z nim nie stanie. W dodatku, nierówna faktura kamienia a także małe przerwy pomiędzy cegiełkami umożliwią drenaż nadmiaru wody, natomiast w porze zimowej nie tworzy się śliska oraz niebezpieczna nawierzchnia.
Ładnie wyłożona kostka, która jest dużo ładniejsza od betonowej kostki brukowej, sprawi, iż nasz domowy podjazd będzie unikatowy i będzie się wyróżniał pośród podjazdów okolicznych domów. Także dróżki w ogrodzie będą prezentować się bardzo estetycznie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-19 09:05:36
Tagi: materiał, podjazd, nawierzchnia, produkt, powierzchnia