Buduj z nami budowlane rozmaitości

Kieszonkowy przewodnik po współczesnych technologiach budowlanych wykorzystywanych obecnie przy wznoszeniu jednorodzinnych domów

Dom to obiekt, który nie dość, że powinien być wzniesiony na wytrzymałych podstawach, to w dodatku sam ma wytrzymać dziesiątki lat, pomimo tego że w końcu jest wystawiony na działanie niszczących sił natury. Wydaje się, że najbardziej odpornym surowcem pozostaje cegła, pustak lub po prostu kamień, ale we współczesnym budownictwie wykorzystuje się sporo innych, równie trwałych prefabrykatów. Choćby zwykle szkło po odpowiedniej obróbce staje się twarde niczym stal i już w tym momencie szklane mury zdobią elewację niektórych obiektów.


budowa domu
Drewno jest materiałem łatwopalnym i poza tym planując zbudować z niego niewielki dom, najpierw należy ten materiał odpowiednio zaimpregnować, aby przedłużyć jego trwałość. Na obszarze Polski działają spółki, które oferują projekty tych domów, jak również świadczą profesjonalne usługi budowlane. Dzięki stosowaniu współczesnych technologii domek parterowy bądź piętrowy jest bardzo ciepły i wygodny. Wydawać by się mogło, że pospolity styropian nadaje się jedynie do ocieplania, ale dziś jest wykorzystywany także do wznoszenia samych ścian, zobacz styropian klinowy. Kształtki styropianowe uzupełniane betonem stają się bardzo dobrym surowcem budowlanym.

Dzięki takiej nietradycyjnej technice można postawić praktycznie wszystkie elementy konstrukcji, w tym również i fundamenty. Ściany są solidne, a poza tym pamiętajmy, że styropian jest doskonałym izolatorem, zatem w domu oczywiście będzie ciepło nawet w trakcie surowej zimy. Natomiast ci gospodarze, którzy odnawiają sześćdziesięcioletni dom mogą np. zamówić kliny styropianowe i wykorzystując oryginalne technologie odwodnić płaski dach lub wykonać jego izolację. Nie jest tajemnicą fakt, że techniki znane starożytnym budowniczym nie odeszły tak całkiem do przeszłości. Doskonałym argumentem ilustrującym powyżej przedstawioną tezę może być chociażby to, że domy z gliny i słomy są nadal wznoszone.


płyty styropianowe
I jeśli ktoś nie miał świadomości, że w sprzedaży dostępne są różnej wielkości kształtki styropianowe, to tym bardziej będzie zaskoczony, gdy w sieci znajdzie artykuł przedstawiający korzyści wypływające z posiadania osobliwego domu z gliny. Chociaż o tym budynku myślą zwłaszcza właściciele działek budowlanych na terenach atrakcyjnych turystycznie, którzy chcą mieć wspaniały domek letniskowy, to jednakże możliwość spędzenia przynajmniej paru dni w domu postawionym w stu procentach z ekologicznych budulców jest bardzo kusząca chyba dla każdego.

Źródło artykułu - http://www.megastyro.pl

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-15 13:05:39
Tagi: dom, budynek, ściany, projekty, domek