Buduj z nami budowlane rozmaitości

Co zrobić na wypadek poważnej awarii kotłowni w sezonie grzewczym? Czy kupienie nowego kotła w takim wypadku to rzecz konieczna?

Ogrzewanie domu jest rzeczą, o której muszą myśleć każdy sezon grzewczy ich właściciele. Nawet jeśli wszystko będzie świetnie zaplanowane, konieczna ilość opału zakupiona to i tak zdarzają się sytuacje nieprzewidziane, a konkretnie awarie. Jak możemy zabezpieczyć się na tego typu wypadek?
odbitka - dom
Napisał: Erika Augusto
Na podstawie: http://www.flickr.com
Oczywiście czasem usterka nie jest poważna i można wezwać fachowca, który sprawnie ją usunie. W takim wypadku jesteśmy w komfortowej sytuacji i wydajemy pieniądze na naprawę jak i ewentualne części zamienne. Może nie będzie to aż tak mały wydatek natomiast na pewno mniejszy aniżeli zakupienie nowego pieca - wodne kotłownie na wynajem. Natomiast czasem sytuacja jest na tyle zła, iż piec musi być wymieniony. Tego typu sytuacja w środku sezonu grzewczego to trudna sprawa. Tym bardziej, że nie zawsze mamy pieniądze na tak duży wydatek. W takim momencie należy wiedzieć, iż jest jeszcze inne wyjście, a mianowicie wynajem kotłowni. Zapewne sporo ludzi o tym nie słyszało, jednak faktycznie już coraz większa ilość firm posiada w ofercie tego typu usługi. Prócz sprzedaży różnego rodzaju wyrobów, oferują oni także część urządzeń na wynajem.dom - image
Napisał: Erika Augusto
Na podstawie: http://www.flickr.com
W ofercie często można spotkać wersje mobilne, to znaczy gotowe kotłownie kontenerowe, które przyjeżdżają na naszą posesję i wystarczy je podłączyć pod instalację grzewczą. Czasami również możliwy jest wynajem kotłów (bonusy) do montażu, czyli po prostu zakłada się wynajęty kocioł w miejsce popsutego i płaci za wynajem. Możliwości jest trochę, tak samo jak rodzajów kotłów. Bez problemu można wynająć kotły parowe czy choćby olejowe zależnie od tego, jakich do tej pory używaliśmy.


Ta opcja jest idealna także dla przedsiębiorstw, jakie muszą zatroszczyć się o ciągłość produkcji. Na wypadek różnych nieprzewidzianych zdarzeń takich jak awarie, albo też konieczność zwiększenia ilości ciepła, lub też gdy grożą nam planowane przestoje w dostępie do ogrzewania, takie rozwiązanie będzie bardzo dobre. Trzeba wiedzieć, że tego typu możliwość istnieje właśnie gdy przydarzy się taka jedna z awaryjnych sytuacji. Właśnie w takiej sytuacji kotły w kontenerach będą idealne. Są bardzo szybkie w montażu oraz uruchomieniu, bezproblemowe w transporcie oraz nie potrzeba dodatkowych zezwoleń budowlanych. Jest to taka mobilna kotłownia, jaka rozwiąże szybko wiele problemów. Dlatego warto wiedzieć, że można skorzystać z takich możliwości.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-14 14:54:27
Tagi: komfort, zakup, plan