Buduj z nami budowlane rozmaitości

Czy opłaca się kupić lokum w leasing?

O leasingu samochodów słyszało sporo potencjalnych klientów. Mało kto jednak ma świadomość, że w leasing możne wziąć też nieruchomości, w tym także mieszkania.


mieszkanie
Napisał: Gunnar Grimnes
Na podstawie: http://www.flickr.com
Leasing nieruchomości jest nie znanym jeszcze w obecnie produktem finansowym. Leasing nieruchomości jest obecny na polskim rynku już od końca lat dziewięćdziesiątych - zobacz info na temat leasingu nieruchomości. Jego popularność w ostatnich latach zaczęła ciągle wzrastać. Z leasingu budynkami bardzo często są w stanie korzystać firmy, dużo rzadziej decydują się na niego osoby prywatne. Od określonego czasu na naszym rynku nieruchomości zjawiła się mimo wszystko opcja leasingu budynkami też przez osoby które nie prowadzą firmy. Osoby, które nie posiadają prywatnego lokum, których nie stać na jego zakupienie za kredyt bankowy mogą w ostatnim czasie wziąć mieszkanie w leasing. Popularne mieszkanie w leasing jest pozyskać znacznie łatwiej niż kredyt hipoteczny na zakupienie danego (nowe mieszkania botanik) - tutaj o mieszkaniu w leasing. Koszty leasingu (mieszkania deweloperskie lublin botanik) są o wiele mniejsze niż raty, które należy spłacić zaciągając kredyt hipoteczny.


Jak wygląda leasing mieszkania w praktyce? W tym przypadku posiadacz takiego mieszkania też zobowiązany jest do spłacania poszczególnych rat. Aby móc zakupić mieszkanie w leasing osoba która sobie tego życzy musi przedstawić zaświadczenie o dochodach. Oprocentowanie, które stosują firmy które chcą sprzedawać mieszkania w leasing jest w skali roku naprawdę niskie. Z możliwości wzięcia mieszkania w leasing często pragną korzystać osoby, które mają dość niską zdolność kredytową, aby bank zdecydował się udzielić im kredytu hipotecznego. Leasing mieszkania może być też inną opcją dla osób, które mają niekorzystną historię kredytową w BIK. Okres leasingowania nieruchomości może być dość różny, maksymalnie będzie on mógł wynosić dwadzieścia pięć lat. Po spłaceniu wszystkich rat leasingowych mieszkanie staje się naszą własnością. Dla osób, których nie stać na zakup mieszkania za gotówkę, dla ludzi, które nie posiadają szans na pozyskanie kredytu hipotecznego leasing nieruchomości wydaje się być jedyną szansą na to by móc posiadać mieszkania. Jest to opcja o wiele mocniej atrakcyjna niż wynajmowanie przez dłuższy czas.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-13 10:34:38
Tagi: mieszkanie, działalność, zakup, kredyt, rynku