Buduj z nami budowlane rozmaitości

Montowanie połączeń za pomocą obejm

Złącza zaciskowe posiadają niezwykle duże zastosowanie. Robione są też z rozmaitych tworzyw, zależnie od funkcji. Opaski, obejmy zaciskowe i tuleje zaciskowe pozwalają na montaż zakończeń i sprzęgów do węży przemysłowych.

Rury
Napisał: Armacell
Na podstawie: Armacell
Ich prawidłowy dobór i montaż ma zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa użytkowań przewodu. Dobierając właściwy rodzaj modułu montażowego, należy wziąć pod uwagę typ montowanej końcówki budulec i grubość ścianki. (Dystrybutor elementów złącznych) Określone są do szybkiego powiązania pęków drutów, kabli, węży, tulei.

W niektórych wypadkach nieodzowne są obejmy zaciskowe odporne na warunki pogodowe i agresywne chemikalia nietoksyczne, niezapalne, odporne na wysokie temperatury. Mają szeroki zakres przeznaczeń, także w przemyśle okrętowym, kopalnictwie i środowiskach narażonych na korozję. Występują w przeróżnych szerokościach i są bardzo wytrzymałe.

Charakteryzuje je wielka wytrzymałość na warunki atmosferyczne, szczególnie na postępowanie wysokich temperatur, niepomyślnych czynników zewnętrznych. Opaski stalowe są nietrujące, odporne na postępowanie paliw płynnych, smarów i olejów, również agresywnych chemikaliów. Mogą być stosowane również w środowiskach korozyjnych. Obejmy zaciskowe służące do skutecznego utwierdzenia końcówek na węże, są z powodzeniem wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. (http://www.metfix.com.pl/pl/oferta/category/8/elementy-zlaczne/wkrety-do-drewna-i-blachowkrety) Mogą to być opaski ślimakowe, opaski ślimakowe mostkowe, opaski taśmowe, opaski z dwoistą taśmą, także opaski zaciskowe z zamknięciem przegubowym.

Specjalistyczne opaski zaciskowe ze stali kwasoodpornej z samozaciskowym zamkiem kulkowym, umożliwiają mocowanie opasek bez użycia specjalistycznych narzędzi.


Ocynkowane obejmy zaciskowe należą do zwykle używanych opasek do węży o ciśnieniu do 25 bar. Są odpowiednie do środowiska niekorozyjnego. Opaski zaciskowe sporządzone z nylonu charakteryzuje niewielka waga, są komfortowe w użytkowaniu i proste w montażu, nie potrzebują przeznaczenia dodatkowych przyrządów, złączenie opaski można dokonać ręcznie.

Istnieją również obejmy określone do ściskania końcówek nierdzewnych higienicznych, lub te określone do końcówek gatunku hydraulicznego

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-12 10:07:38
Tagi: montaż, ciśnienie, stal, smar