Buduj z nami budowlane rozmaitości

W którym miejscu najpewniej znaleźć mieszkanie dla młodych?

Zakup własnego mieszkania to wyzwanie, przed którym staje sporo młodych osób. Z jednej strony ich bodziec do działania to chęć ‘odłączenia się’ od rodzinnego gniazda i życia na swój rachunek, co zapewne jest normalne i wytłumaczalne.


Wrocław
Napisał: Alberto Cabello
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z drugiej strony martwią się, czy wysoki kredyt hipoteczny, który byli zobligowani sobie narzucić, będą w stanie w ogóle uregulować. Do tego dają znać o sobie problemy powiązane z samym dysponowaniem lokum, takie jak remonty, podatki i czynsze, kłopoty z sąsiadami i inne przypadki, które potrafią całkiem uprzykrzyć życie na swoim (mieszkania Krzyki (Wrocław)) . Mimo to, spora grupa młodych osób decyduje się na to posunięcie. Satysfakcja z bycia właścicielem własnego domostwa jest wielka, a dodatkowo działa jako element mobilizujący do walki z wszelkimi przeciwnościami , które czekają młodych właścicieli.

Młode osoby zaczynają swoje doświadczenie z poszukiwaniem właściwego lokalu typowo od Internetu. Szukanie zaczynają od podania, w jakiej dzielnicy miasta chcieliby spędzić swoją przyszłość. Jako przykład nada się tutaj rynek mieszkań Wrocławia (oferta mieszkań przy ul. Opolskiej). Przyszły nabywca wpisze do wyszukiwarki z pewnością nazwę miasta oraz rejon, dla przykładu ‘mieszkania opolska wrocław’. Jest to dobry sposób, ale tylko wyłącznie w sytuacji, gdy już jesteśmy zdecydowani na określoną lokalizację.


Osiedle mieszkalne Krzycka we Wrocławiu
Napisał: Grupa Archicom
Na podstawie: www.archicom.pl
Częściej jednak rozkład poszukiwań wygląda nieco inaczej. Zamiast wpisywać, powiedzmy, ‘krzyki wrocław mieszkania’, kupiec kreśli swój budżet i pożądany standard, a potem dopasowuje swoje potrzeby do tego, co znajdzie na rynku, a także do warunków programów wspierających zakup mieszkań (jak popularne teraz państwowe Mieszkanie Dla Młodych). Taki sposób daje zapewne mniej swobody, ponieważ nie skupiamy się na wybranych rejonach w granicach miasta, lecz dopasowujemy swoje priorytety do występujących ofert, przez co możemy w końcu zamieszkać w dzielnicy, która na początku w ogóle nam nie odpowiadała.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-11 13:13:38
Tagi: mieszkania, mieszkanie, lokum, kupujący, nabywca