Buduj z nami budowlane rozmaitości

Co uczynić i co uwzględnić, aby nasz przyszły dom był jeszcze bardziej nowoczesny i energooszczędny?

We współczesnych czasach budownictwo stawia na nowoczesne technologiczne rozwiązania, które mają za zadanie zatrzymać wewnątrz jak najwięcej prądu. Dzięki temu koszty użytkowania domów są porównywalnie niskie, co widać po korzystnych rachunkach za energię elektryczna i co niewątpliwie zainteresuje ich właścicieli. Co należy uczynić, aby budowany przez nas budynek był bardziej energooszczędny?
dom - malowidło
Napisał: Erika Augusto
Na podstawie: http://www.flickr.com
stykówka - dom
Napisał: Erika Augusto
Na podstawie: http://www.flickr.com
dom - fotka
Napisał: Erika Augusto
Na podstawie: http://www.flickr.com
Podstawową rzeczą, którą musimy rozważyć jeszcze przed rozpoczęciem budowania domu, jest jego rozmiar oraz kształt. Jeśli chodzi o domy parterowe nowoczesne propozycje ogrzewania są znacznie prostsze do zaplanowania. Im większy dom, tym problem dogrzewania oraz utraty ciepła i potrzebnej do jego stworzenia energii elektrycznej staje się coraz trudniejszy do rozwiązania. Kontynuuj: https://www.archipelag.pl/projekty-domow/domy-energooszczedneProjekty domów energooszczędnych charakteryzują się zwykle również klasyczną formą, bez wymyślnych zakrzywień i dobudówek – fragmenty te są bowiem dosyć trudne do ogrzania i mogą prowadzić do znacznej straty ciepła w czasie zimy. Najbardziej ekonomicznie i najkorzystniej jest więc zbudować dom o nieskomplikowanym kształcie oraz prostej budowie dachu – wszelkie innowacje w tej dziedzinie mogą być trudne lub wręcz niemożliwe do dogrzania.

Zobacz kompletną propozycję na tej stronie: https://www.archipelag.pl/projekty-domow-jednorodzinnych/projekty-domow-nowoczesnych-parterowych Projekty domów energooszczędnych wymagają również wykorzystania wysokiej jakości materiałów, które zapobiegną niekorzystnej stracie ciepła. Już na etapie tworzenia projektu musimy uzgodnić z architektem takie tematy, jak grubość ścian i dachu oraz ich ocieplenia, a także wydajność grzewczego systemu. Jeżeli chodzi o domy parterowe nowoczesne budownictwo proponuje stosować jeszcze bardziej ostre wymagania niż te, które są zapisane w podstawowych zaleceniach budowlanych. Sprawi to, że dom będzie jeszcze bardziej energooszczędny, co przyniesie nam jeszcze wyższe zyski. Warto również zakupić dobrej jakości jakości materiały, które wyróżniają się świetnymi właściwościami termoizolacyjnymi – dzięki temu więcej ciepła pozostanie wewnątrz domu, a my będziemy mogli cieszyć się znacznie niższymi rachunkami za używanie energii elektrycznej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-11 16:38:40
Tagi: dom, domy, budowa