Buduj z nami budowlane rozmaitości

Elektryczne ogrzewanie – czy opłaca się je wykorzystać w naszym domu?

Ogrzewanie przy pomocy kotła elektrycznego posiada zarówno przeciwników, jak i zwolenników. Pierwsza z tych grup mówi nam, że prąd jest szczególnie drogi, a także dosyć niepewny ze względu na dość częste braki w jego dostarczaniu. Druga natomiast zwraca uwagę na jego ekologiczny wyraz. Która grupa ma więc rację? Czy warto użyć to źródło ogrzewania?
ciepłomierz
Napisał: haru__q
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kotły elektryczne odznaczają się w głównej mierze łatwym i komfortowym użytkowaniem, przeciwnie do kotłów na paliwa stałe, które wymagają od nas całodobowej obsługi. Tutaj cały tryb jest w pełni automatyczny i trzeba wyłącznie przekręcić pokrętło na odpowiednie ustawienie, by uzyskać ciepło w naszym domu. Elektryczne kotły wodne - http://wynajemkotlowni.pl/articles/page/kotly-wodne - i wyposażenie kotłowni są również znacznie tańsze niż ich węglowe czy gazowe modele - źródło www.bridom.pl. Kotłownia sama w sobie nie jest w zasadzie niezbędna – elektryczny kocioł nie wymaga przyłącza gazowego ani ciągu kominowego, przez co montowanie go w osobnym pomieszczeniu nie jest niezbędne. Warto również uwzględnić estetyczny aspekt ogrzewania. Kotły elektryczne nie zajmują dużo miejsca i prezentują się niezwykle nowocześnie - więcej o kotłach elektrycznych. kotły przemysłowe - www.bosch-industrial.pl/ - i wyposażenie kotłowni na paliwa stałe zajmują dużo przestrzeni, a co za tym idzie zupełnie nie pasują do budynków utrzymanych w duchu nowoczesnego budownictwa.


Przeciwnicy tego sposobu ogrzewania mówią, że kotły elektryczne pochłaniają dużo energii elektrycznej, a przez to mogą generować wysokie koszty użytkowania. W rzeczywistości jest jednakże zupełnie przeciwnie. Trzeba tylko kupić dobrej jakości kocioł oraz wybrać korzystną taryfę elektryczną, aby stworzyć ciepło w naszym domu, bez obawy o wysokie koszty użytkowania prądu. Są one także bardziej przyjazne dla środowiska – nie mają niekorzystnego wpływu na naturalne środowisko, przeciwnie do kotłów gazowych czy na paliwa stałe. Istotny jest również fakt, że kotły elektryczne są zdecydowanie bezpieczniejsze w użytkowaniu, gdyż nie wydzielają trującego tlenku węgla, jak również nie stwarzają ryzyka wycieku gazu. Koszty ich serwisowania także są dużo niższe niż w sytuacji ogrzewania gazowego lub węglowego, co sprawia, że możemy je użytkować przez długie lata.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-08 15:32:40
Tagi: dom, model, czas, ciepło, pomoc