Buduj z nami budowlane rozmaitości

Jak zaaranżować dom w stylistyce angielskiej?

Jeśli mamy na celu urządzić wnętrze w stylu angielskim to warto najpierw poznać cechy tej estetyki. Przeważa w nim bardzo duża liczba klasycznych większych mebli, dodatkowych elementów, drobiazgi. Często jest to styl łączony z brakiem umiaru, przeładowaniem i zgromadzeniem dużej ilości przedmiotów, ale te warunki mają wpływ na szczególną atmosferę takich pomieszczeń. Styl angielski to ciepło, domowa specyfika, romantyzm. Do swoistego pomieszczenia należy dodać jeszcze okna w stylu angielskim i efekt gwarantowany.
dom - portret
Napisał: Erika Augusto
Na podstawie: http://www.flickr.com
dom - powiększenie
Napisał: Adam Jones
Na podstawie: http://www.flickr.com
Decydując się na kolory trzeba skupić się na głównym przeważającym odcieniu, ale nie trzeba zapominać o różnych jego tonacjach i tym, że mógłby się odnaleźć w tonacji mebli czy innych elementów. Tego rodzaju stylistykę cechuje asymetria, ale należy zachować jedność przykładowo w fakturach tworzyw czy kolorach. Nie jest to styl, który winien być w spokojnych barwach można użyć intensywnych barw, a złamać je czymś ciemnym przykładowo drzwi angielskie mogą być w tradycyjnej stylistyce. Taki styl to większa ilość zdobień przykładowo na suficie umieścić wokół lamp klasyczną sztukaterię. Meble mogą być obite materiałem z większą liczbą poduszek. Na ścianach można rozmieścić rodzinne zdjęcia lub obrazy o różnej tematyce. Okna - sprawdź przykłady - w stylu angielskim to bardzo często ciężkie zasłony, których materiał i kolorystyka powinna współgrać z resztą aranżacji. Często zasłony podwiązywane są wymyślnymi zapinkami dla przykładu w formie frędzli.


Drzwi angielskie czy inne elementy tego stylu nie pasują do każdej osoby. Bardzo często ten styl kojarzony jest z osobami starszymi, ale jest to złudne. Okna w stylu angielskim czy pomieszczenie zapełnione elementami to także mieszkanie dla młodych lubiących rodzinny, przytulny nastrój. Ważne jest utrzymanie miaryw barwach, kształtach, fakturach, lecz również w liczbie mebli czy dodatków. Zobacz więcej na stronie: potocznyokna.pl/.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-07 12:57:41
Tagi: lampy, design, osoba