Buduj z nami budowlane rozmaitości

Bezpieczne przejście dla dzieci blisko szkoły

Bezpieczne przejście dla pieszych umieszczone blisko szkoły jest standardem, jaki musi być zapewniony, żeby rodzice chcieli posłać swe pociechy do określonej szkoły.

dom - fotos
Napisał: Alejandro
Na podstawie: http://www.flickr.com
dom - portret
Napisał: Pedro Ribeiro Simões
Na podstawie: http://www.flickr.com
dom - rzut
Napisał: Marco Verch
Na podstawie: http://www.flickr.com
Trzeba dodatkowo pamiętać, iż we współczesnych czasach szkoły łączone są z zerówkami i przedszkolami, a przedszkola mogą być łączone ze żłobkami, więc rodzice zwracają jeszcze większą uwagę na to, jakiego typu przejścia dla pieszych znajdują się nieopodal placówek przeznaczonych dla pociech. Wprawdzie dzieci będące w przedszkolach oraz szkołach są właściwie pilnowane i nie można im oddalać się od swych placówek, jednak niektórym dzieciom nieprzerwanie udaje się iść na zewnątrz szkoły, a także pójść się do przejścia dla pieszych kierującego do ich rodzinnego domu.


Możliwość wystąpienia takiej sytuacji powoduje, że należy troszczyć się o bezpieczeństwo dzieci również podczas ich wracania ze szkoły do domu. Służy temu zatrudnianie osób biorących odpowiedzialność za przeprowadzanie dzieci przez przejścia dla pieszych. Takie osoby ustawiane są przeważnie przy przejściach, które nie mają sygnalizacji świetlnej, lecz niejednokrotnie znajdują się także przy oznakowanych przejściach, gdyż nauczyciele mają świadomość tego, iż nie wszystkie dzieci zwracają uwagę na światła, kiedy spieszą się do domu czy na plac zabaw (bezpieczeństwo na przejściu dla pieszych). Co prawda w szkołach organizowane są zajęcia zaznajamiające dzieciaki z kolorami świateł umieszczonych przy przejściach dla pieszych, ale dzieci czymś zafascynowane i tak mogą wbiegnąć na jezdnię na czerwonym świetle, co stwarza ryzyko potrącenia przez auto.


Bezpieczne przejścia dla pieszych umieszczane przy szkołach muszą być również podświetlane tak, by były widoczne dla kierowców w godzinach wieczornych i nocnych, muszą być też widoczne punktowe elementy odblaskowe- niezawodne punktowe elementy odblaskowe.


Żeby jakieś przejście było bezpieczne, nie starczy nauczać przechodniów prawidłowego przechodzenia, lecz trzeba też zabiegać o to, żeby było ono dla kierowców faktycznie widoczne, a wówczas będą oni mogli szybko zatrzymać się przed takim przejściem przy zmianie świateł oraz sprawniej zareagować w sytuacji, gdy przechodzień za szybko wejdzie na jezdnię - sprawdź. Ostatnio zwraca się również przechodniom uwagę na to, iż powinni zakładać odblaski, gdy wieczorem udają się na spacer poboczami dróg, niniejszy wymóg kierowany jest szczególnie wobec dzieci.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-06 16:18:40
Tagi: samochód, rzeczy, elementy