Buduj z nami budowlane rozmaitości

Sumowanie nakładów pieniężnych dotyczących ciepła przy pomocy podzielników ciepła.

W listopadzie 2012 roku została wydana dyrektywa, która mówi o rodzajach zliczania ciepła w budynkach. Dyrektywa ta pozwala na jeszcze lepsze i znacznie bardziej wydajne rozliczanie kosztów ciepła, i co za tym idzie - również znacznie bardziej uczciwe.
kaloryfer
Napisał: Andrew Malone
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wedle dyrektywy, rozliczanie ciepła w rozmaitych budynkach lokalowych oraz użytkowych, musi odbywać się na regułach opomiarowania. Mało tego mają być wykorzystywane też wodomierze oraz ciepłomierze, natomiast w miejscach, gdzie zainstalowanie ich jest za drogie, powinno się użyć podzielniki ciepła. Dyrektywa opisuje także sprawę rachunków. Muszą być one przejrzyste oraz czytelne, powinny zawierać wszelkie znaczące i konkretne informacje, a także zezwolić na zestawienie kosztów i zużycia z minionymi rachunkami. Na dodatek rachunku muszą także zawierać wieści o aktualnych cenach oraz taryfach ciepła.A czym tak praktycznie są podzielniki ciepła oraz co pożądane byłoby o nich wiedzieć? - zerknij na bmeters.pl. Podzielniki ciepła są to urządzenia, które montowane są na grzejnikach. Służą one do rozdziału sumptów ciepła za ocieplanie budynku, na indywidualnych lokatorów, jaki ten budynek zamieszkują. Podzielniki ciepła zezwalają na drobiazgowe naliczenie opłat, dzięki podzielnikom zapłacimy wyłącznie za ciepło, jakie istotnie zużyjemy. Rozliczając sumpty, przy zastosowaniu podzielników, trzeba uwzględnić wskazania każdych podzielników, które obecnie są zainstalowane w konkretnym budynku - więcej o rozliczaniu ciepła W dzisiejszych czasach podzielniki ciepła wykorzystuje się nadzwyczaj często, są one montowane w wielu budynkach mieszkalnych oraz lokalowych.
Aktualnie możemy wyróżnić nieco rodzajów podzielników ciepła. Jednym z modeli podzielników jest podzielnik wyparkowy, który funkcjonuje na zasadzie odparowania cieczy. Następnym rodzajem jest podzielnik elektroniczny, który ma jeden sensor temperatury (grzejnika), natomiast ostatni model to podzielnik elektroniczny, jaki posiada dwa czujniki temperatury - zarówno grzejnika, jak również kompletnego pomieszczenia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-05 12:18:41
Tagi: budynek, informacje, grunt, cena