Buduj z nami budowlane rozmaitości

Implementowane systematycznie nowe rozwiązania technologiczne sprawiają, że maszyny działające w przemyśle są wydajniejsze i bezpieczniejsze

Poszukując porządnych i niezawodnych rozwiązań do różnych obszarów przemysłu, odnajdziemy w Internecie mnóstwo spółek, które fachowo się tym zajmują. Aktualne innowacje technologiczne sprawiają, że rozwiązania zastosowane w przemyśle zapewniają wyjątkowo dużą niezawodność i bezpieczeństwo pracy, a kolejne wynalazki powstają właściwie rokrocznie i jeszcze bardziej usprawniają maszyny.
produkcja
Napisał: Simon Berry
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie każdy zdaje sobie sprawę, iż najczęściej używanym materiałem do produkowania uszczelnień jest klingeryt (http://www.gambia.net.pl/uszczelki-klingerytowe/). Ledwie parę lat temu była taka chwila, gdy wydawało się, że całkowicie zniknie on z oferty firm. Zwolennicy tego rozwiązania argumentowali, że ma on w swoim składzie azbest, zatem jest niebezpieczny dla zdrowia. Jednakże rozliczne badania wykazały bezspornie, że klingeryt nie powoduje jakichkolwiek powikłań zdrowotnych, bo włókna azbestowe są na dobre powiązane wypełniaczem. Jego niezaprzeczalną zaletą jest ogromna rozciągliwość oraz uniwersalność. Z kolei rozwiązaniem używanym w kanałach i rurach są kompensatory tkaninowe. Zapewniają one prawidłową pracę tych części, które na skutek działań mechanicznych lub termicznych przemieszczają się. Produkuje się je z wysokiej jakości tkanin szklanych oraz silikatowych, które pokrywane są silikonem albo PTFE. Niezmiernie często kompensatory tkaninowe stosuje się w procesie przesyłania gazu (http://www.gambia.net.pl/kompensatory-tkaninowe-wielowarstwowe/).


Kolejnym bardzo powszechnym rozwiązaniem w rozmaitych obszarach przemysłu jest taśma hamulcowa (http://www.gambia.net.pl/materialy-cierne-okladziny-hamulcowe/). Używa jej się przede wszystkim w hamulcach bębnowych, gdzie bardzo ważna jest solidność oraz skuteczność. Często spotkamy ją w górnictwie. Posiadają ją takie urządzenia jak suwnice portowe, koparki i suwnice hutnicze. Przeciętna taśma hamulcowa wykonana jest przędz ceramicznych albo szklanych. Najistotniejsze jest to, iż taka konstrukcja gwarantuje sprawność oraz bezawaryjność taśmy, jeśli stanie się coś złego. Dodatkowo jest ona odporna na skrajne temperatury, a specjalistyczny splot sprawia, iż nawet jeżeli przerwaniu ulegną pojedyncze nici, to cała taśma hamulcowa pozostanie nienaruszona. By jeszcze mocniej zwiększyć jej wytrzymałość namacza się ją w mieszance żywic, co znacznie zwiększa jej odporność. Z tego powodu stosuje się ją w maszynach, w których wymagana jest wysoka jakość.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-29 16:11:43
Tagi: konstrukcja, maszyna, piec, pracy