Buduj z nami budowlane rozmaitości

Jak dużo ciepła zużywają w w pomieszczeniach?

Kiedy żyjemy w bloku doskonale wiemy, że trzeba pamiętać o mnóstwie spraw. Chociaż w sumie najczęściej jest tak, że mieszkańcy stosują tzw. spychologię stosowaną. Żarówka się przepaliła na schodach, udajemy, że nie zauważyliśmy, bo przecież sąsiad też tym korytarzem chodzi i może ją wymienić, okno na korytarzu wydaje się nieszczelne, przecież wszyscy je otwierają, więc nie tylko ja się powinienem tym przejmować.
Wiadomo, że zarządca jest odpowiedzialny za to żeby wszystko w konkretnym budynku dobrze działało, ale ile lepiej byłoby gdy każdy mieszkaniec starał się, aby w danym blokowisku przyjemnie się żyło. Tyle, że dogadać się z sąsiadami ciężko, no, ale jak porozumieć się z ludźmi, z którymi nigdy nie zamieniliśmy słowa i nawet nie wymieniamy podstawowych grzeczności. A kiedy chodzi o pieniądze, to wiadomo, że o zgodę ciężko.ciepłomierz
Napisał: haru__q
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ale właściciele wspólnot mieszkaniowych stwierdzili, żeby w każdym z mieszkań zainstalować podzielniki ciepła - bmeters.pl/pl/hydroclima_rfm/48/. To bardzo dobre rozwiązanie pozwalające płacić mieszkańcom tylko za to ciepło, które zostało przez nich zużyte. Kiedyś było tak, że płaciło się od metrażu, a obecnie opłat dokonuje się podług zużycia. Najpierw w każdym mieszkaniu są instalowane na grzejnikach podzielniki ciepła, które pozwalają na konkretne odczyty. To sprawi, że nie musimy się przejmować tym, że sąsiad ma stale otwarte okno zimą, bo nie my będziemy za to płacić.
Rozliczanie ciepła

Są takie warunki, gdy ciężko jest we właściwy sposób określić ile, konkretna jednostka powinna za coś zapłacić. Tak między innymi jest w budynkach, w których jest wiele lokali mieszkaniowych. W takich miejscach między innymi rozliczanie ciepła jest faktycznie kłopotliwe - analizuj koszty ogrzewania z firmą Bmeters. Z tego powodu istotne jest żeby wyszukać sposób, żeby nikt nie czuł się poszkodowany.


jedną z opcji są podzielniki ciepła, które są stosowane w wielu blokach. To w taki sposób ułatwia określenie opłat za zużycie ciepła przez wybraną jednostkę, w tej sytuacji dane mieszkanie. Wiadomo, że nie wszyscy się z tym zgadzają i nie w każdej wspólnocie mieszkaniowej stosuje się tego rodzaju metodę, ale jak do tej pory jest to jedna z najlepszych opcji, jeżeli chodzi o kwestie związane z rozliczaniem mieszkańców za ciepło.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-28 12:52:43
Tagi: grzejniki, Mieszkańcy