Buduj z nami budowlane rozmaitości

ważne postanowienia przy zakupie własnego m

Wszyscy marzą o swoim domu, albo mieszkaniu. Większość osób nabywających mieszkanie preferuje te nowo budowane, jednak kupno mieszkania na rynku wtórnym ma możliwość okazać się strzałem w dziesiątkę.
Tutaj możesz przeczytać  więcej o Świat Nieruchomości
Napisał: Thomas Schlosser
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kupno mieszkania na rynku wtórnym łączy się z serią możliwych komplikacji. Jest niebezpieczeństwo, że kupimy mieszkanie zadłużone, czy też z mieszkańcami (czytaj więcej). Przed kupnem mieszkania wskazane jest zapytać, czy mieszkanie nie jest obarczone tzw prawem dożywocia. Idzie tu o umowę dożywocia, uregulowaną w Kodeksie cywilnym. Polega ona na tym, że w zamian za przeniesienie własności nieruchomości odbiorca zobowiązuje się zapewnić sprzedawcy dożywotnie schronienie. Jest niemało ogłoszeń rodzaju mieszkanie sprzedam, jednak przy kupowaniu mieszkania z rynku wtórnego ważną kwestią jest weryfikacja stanu księgi wieczystej gniazdka, które chcemy nabywać. Ma to na celu ustalenie, że sprzedającym jest osobą, która jest właścicielem mieszkania. Dodatkowo sprawdzenie w księdze wieczystej stanu prawnego mieszkania służy zweryfikowaniu, czy mieszkanie nie jest obarczone wierzytelnością.


Przy zakupie mieszkania na rynku wtórnym szczególną uwagę należy zwrócić na to, czy są w nim zakwaterowani lokatorzy. Trzeba wobec tego zażądać od sprzedającego przyniesienia zaświadczenia, że w lokalu nikt nie jest zameldowany. Zawsze trzeba zwrócić uwagę na datę owego zaświadczenia, jeśli zaświadczenie jest wystawione na 3 miesiące przed datą planowanej sprzedaży, stan rzeczywisty może się zmienić. W związku z tym najlepiej zadbać o to, by poświadczenie dotyczące zakwaterowania posiadało datę z dnia sprzedania mieszkania.
Biorąc pod uwagę propozycję mieszkanie sprzedam, należy również bacznie przyjrzeć się stanowi technicznemu lokum (chcesz sprzedać mieszkanie? Kliknij tutaj).Należałoby przetestować także części łączne budynku. Przede wszystkim, nie powinno się płacić zadatków przed stwierdzeniem, czy sprzedający jest w rzeczywistości właścicielem mieszkania. Kupno mieszkania od właściciela lokum nastręcza okazania poświadczeń ze spółdzielni mieszkaniowej, albo wspólnoty mieszkaniowej, że nie ma niedoborów z tytułu czynszu. Analogicznego zaświadczenia powinno domagać się też w wypadku opłat za gaz, za prąd. Dodatkowo wskazane jest napisać w umowie sprzedaży mieszkania, że do mieszkania należy piwnica.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-27 16:01:44
Tagi: mieszkanie, gaz, pomysł