Buduj z nami budowlane rozmaitości

W jaki sposób bezpiecznie zakupić apartament od dewelopera?

Kupno nieruchomości może być jedną z najważniejszych decyzji w życiu. Aby nie popełnić przy tym istotnych błędów, warto korzystać z porad Polskiego Związku Firm Deweloperskich, który zwraca uwagę na kardynalne wytyczne, którymi warto się kierować szukając własnego M na rynku pierwotnym. Na początek sprawdź nowe inwestycje mieszkaniowe Wrocław po czym wyselekcjonuj dewelopera.

nowe inwestycje
Napisał: MelisaTG
Na podstawie: http://www.flickr.com
O ile ciekawią cię apartamenty na sprzedaż Wrocław (http://rafin.pl) jest miejscowością w której powstaje wiele nowych inwestycji. W pierwszej kolejności polecamy zapoznanie się z listą uczestników Polskiego Związku Przedsiębiorstw Deweloperskich. Członkostwo owo obliguje dewelopera do przestrzegania standardów umieszczonych w Kodeksie Dobrych Praktyk. Uczestnikiem nie może zostać pierwsze lepsze przedsiębiorstwo. Każdy deweloper (serwis www) chcący przystąpić do PZFD powinien mieć historię inwestycyjną, pozyskać rekomendacje przynależących już do Związku firm oraz przedstawić poświadczenia zaświadczające o dobrej kondycji finansowej firmy. Spytaj dewelopera o rachunek powierniczy. Zaczynając od 29 kwietnia 2012 roku, w związku z wejściem w życie regulacji tak zwanej ustawy deweloperskiej, deweloperzy rozpoczynający inwestycje obowiązani są do prowadzenia rachunku powierniczego, stanowiącego zabezpieczenie dla stawianej inwestycji i tym samym dla konsumentów. Deweloper > rp33.pl nie otrzymuje z góry środków na inwestycję – rachunek powierniczy prowadzony przez bank zasilany będzie kolejnymi partiami kredytu udzielonego na cel postawienia mieszkania. Pieniądze te mogą być wykorzystane dopiero w chwili zwieńczenia całej inwestycji bądź kolejnych etapów. Innym obowiązkiem, który nakłada na dewelopera regulacja, jest ofiarowanie klientowi prospektu informacyjnego. Stanowi on instrument ochrony praw nabywców, obejmujący dane dotyczące spółki oraz do tej pory podjętych działań, takich jak chociażby nowe inwestycje mieszkaniowe Wrocław (aktualne inwestycje mieszkaniowe wrocław).inwestycje budowalne
Napisał: Szymon Sieciński
Na podstawie: http://www.flickr.com
Prospekt zawiera wiele istotnych informacji, tj. stan prawny parceli, na której wznoszona będzie nieruchomość, źródła sfinansowania inwestycji, podstawowy wykonawca, posiadane obciążenia hipoteczne, a również czas realizacji budowy. Żeby dowiedzieć się, czy deweloper, u jakiego pragniemy kupić mieszkanie, nie posiada przeterminowanych zobowiązań, można sprawdzić go rejestrach dłużników, które posiadają spisy niesolidnych kredytobiorców. Wystarczy w przeglądarkę wpisać deweloper Wrocław. Jeżeli deweloper nie widnieje w żadnym spisie, to dobry znak. Jednak dla pewności można poprosić go o wgląd do protokołów finansowych za poprzednie dwa lata aktywności, więcej: rafin.pl/kontakt.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-27 16:11:43
Tagi: inwestycje, firma, realizacje