Buduj z nami budowlane rozmaitości

Odwieczny dylemat z wybraniem ogrodzenia. Czy lepsza jest siatka czy może panele? Jakie są plusy oraz minusy?

Ogrodzenie podwórka wydaje się być rzeczą prostą dla wielu osób, które z tego typu tematem nie miały do czynienia wcześniej. Jednak dla osób, które muszą zdecydować się na jakiś rodzaj ogrodzenia wybranie tego jednego zajmuje trochę czasu. Jednym z bardziej częstych dylematów jest wybranie między siatką a panelami. Jakie mamy plusy jak i minusy jednego jak również drugiego rodzaju ogrodzenia?

ustawianie płotu panelowego
Napisał: Eric Schmuttenmaer
Na podstawie: http://www.flickr.com
Te dwa rodzaje ogrodzeń są najpopularniejsze. Z tego powodu to często rozważa się wybór pomiędzy nimi. Najpopularniejszym rodzajem siatki jest ogrodzenie plecione oraz siatka zgrzewna. Pierwszy tym z reguły do nabycia jest w rolkach, co niestety powoduje jej odkształcenia. Montaż takiej siatki jest dosyć czasochłonny jak i nie należy do prostych. Dodatkowym kosztem będą odkosy przy słupkach na rogach. Dosyć dużym minusem jest to, iż nie da się takiej siatki zamontować samodzielnie, bo musimy ją naciągać równocześnie na górze oraz na dole. Sporym minusem będzie podatność na odkształcenia oraz wgniecenia. Drugi tym – zgrzewna, ma druty złączone na stałe. To daje jej większą sztywność jak też sprawia, że jest ona prostsza w montażu. Jedna osoba może sobie poradzić z założeniem jej - idź tutaj.

Jeżeli chodzi o drugi rodzaj – panele, to są one dość uniwersalne. Kupowane są tak przez osoby prywatne jak też przedsiębiorstwa. Bez problemu możemy je kupić w wielu miejscach, a szczególnie w dużych miastach. Gdy chodzi o ogrodzenia panelowe Wrocław tak jak i wiele innych miejscowości oferuje dużo różnych rodzajów. Panele tego typu zwykle wykonane są ze stalowych drutów o różnej średnicy. Dodatkową formą podniesienia wytrzymałości są przegięcia poziome, jakich ilość jest różna zależnie od rodzajów, a tych jest bardzo dużo, miedzy innymi Heras. Panele są mniej elastyczne i często są grubsze jak porównamy do siatek. Przez to są bardziej trwałe jak i dają większe wrażenie bezpieczeństwa. Do tego nie są tak drogie jak kute ogrodzenia.dom otoczony płotem
Napisał: Montgomery County Planning Commission
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak porównamy panele oraz siatkę, na pierwszy rzut oka widać, iż prezentują się o wiele lepiej wizualnie. Siatkę można bez problemu przeciąć, co kiepsko świadczy o poziomie bezpieczeństwa - warto zainwestować w Heras. Prócz tego panele są odporniejsze na wygięcia, a co za tym idzie posłużą nam na dłużej. Możemy je szybciej zamontować, a wybór kolorów jest bardzo duży. Jeśli zależy nam na tych powyższych kwestiach, to panele zdają się lepszym wyborem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-27 16:26:48
Tagi: panele, bezpieczeństwo, siatka